Aký krém pomôže na atopický ekzém pre 5 ročné dieťa?

janka418
29. jan 2016

Ahojte, moja dcérka bude mat 5 rokov a má atopicky ekzém . Chcela by som sa opýtať či máte skúsenosti s nejakým krémom že vám pomohol? Niekto mi hovoril aj o rakytníkovom oleji alebo kréme, máte nejaké skúsenosti ? Chodíme aj kožnej máme všelijaké krémy po ktorých to toeksu prejde ale stále sa to vracia a obnovuje :( ďakujem za všetky rady 🙂 janka

rebeka7501
29. jan 2016

z vlastnej skúsenosti : v prvom rade vyradiť niektoré druhy jedál. Ekzém je prejavom "bordelu" v tele, krémy a mastičky príznaky iba potláčajú ale neliečia. Tu na MK je mnoho tém k tomuto ochoreniu.

heronka22
29. jan 2016

urcite pozor na stravu ako pise rebeka7501 nam pomohol detsky krem od pure elements-cisto prirodna kozmetika. skusali sme predtym kadeco a nic nepomahalo...

verus16
29. jan 2016

ahoj, moja mala ma tiez tento problem, natieram ju cistym bio kokosovym olejom, takym co je vhodny ja na konzumaciu, zmiernuje jej to kozu, no po dlhsom vynechani sa to vracia

limetka69
29. jan 2016

Lepok je na vine... Vo vacsine pripadov, aj pri ekzemoch, aj pri akne.... 🙂

korytnacka7
29. jan 2016

Atopicky ekzem mam od 2 mesiacov. Cely detstvo som pocuvala ako z toho vyrastiem... potom ze v puberte, potom ako sa mi upravi hormonalna hladina... vraj ked budem tehotna 🙂 Mam 2 deti uz 🙂 Obcas je to horsie, obcas lepsie, ale stale to vo mne je... ako mala som to mala v zhyboch lakta,zapastia,pod kolenami... casto akoby natrhnute pod uchom,taka ryha, okolo pusy a oci,tam som mavala katastrofalne hlavne v zime. Nik nema tak vylestene nechty ako ekzematik... postelne pradlo som mavala flakate od krvavych flakov, v noci som sa skriabala tak, ze som sa spotila pri tom... Podla mna sa ekzem neda vyliecit,da sa vsak vyrazne zjemnit jeho priebeh: nechty vzdy ostrihane po okraj. Spodne pradlo len svetle,biele a bavlnene. Tricka ziadne umeliny,v tom ked sa spoti,zdivie. Obliekat primerane, neprehrievat. V lete sa to zhorsuje ak sa clovek spoti,slniecko mi robi velmi dobre. Co sa tyka stravy, agresivne jedla a typicke zname alergeny to nespustia,ale ak je ekzem prave vyraseny,tak to riadne zhorsia... Premastovat a premastovat. Najlepsi krem na svete je klasicka modra indulona,ako jedina nestahuje kozu a nepali,aj je to aj velmi zle. Neskusajte komercne kydy typy avon a oriflame aspol a kremy na citlivu a zacervenanu plet- bude ju to palit a svrbiet. Ak uz ekzem boli, treba pritvrdit. Kortikoidne masticky su sice zaznavane,ale pomozu. Dnesne maste uz su niekde inde,mozu sa uzivat dokonca dlhodobo. Odporucam Advantan alebo Locoid, po 2-3 natretiach je ulava neskutocna,potom staci len premastovat... 2% ichtilova pasta sice smrdi a farbi,ale nie je kortikoid a tiez sa velmu ulavi. Na noc dat vrstvu,zakryt gazou a obviazat,aby ste nezaspinili pradlo... Kludne napiste, keby ste nieco potrebovali.

alias313
29. jan 2016

Ja mam atopicky od 3 m.a presne ako uvadza korytnacka 7..ked uz mam velmi dopraskane ruky,pomoze mi jedine Elocom-kortikosteroid...ked som bola tehotna trapila som sa 6 m s kadejakymi somarinami,ako kokosovy olej,bio kozmetika,......a potom aj tak len kortikosteroid.cize jedine co mne vyhovuje je elocom-ked je velmi zle..dithiaden proti skrabaniu.a v kludnej faze lipobase.nic ine.a umyvam s detskym hipp sprchovym gelom.ekzem sa uplne vyliecit neda,daju sa len potlacit priznaky.niekto ich potlaci mozno na dlhsie niekto kratkodobo.ja to mam dedicne,od mami,starkej,....posledne sa mi to dost zhorsuje pri zmene pocasia.

aibinka
30. jan 2016

Moja mala dcerka ma atopicky ekzem, a jej po vsetkych liecba kortikoidami pomohol krem s kyselinou mliecnou..

daniela_m
30. jan 2016

http://www.mojalekaren.sk/skin-cap-50ml-krem/?g...
nám pomohol tento a je bez kortikoidov

sense
30. jan 2016

nasej pomohhol v akutnom pripade protopic, a teraz davame len vazelinu bielu na premastenie a robime olejove kupele raz za dva tri dni, takisto malej davame lyzicku konopneho oleja nalacno a uz davno nemala akutne stavy..

najprv nam jedna lekarka predpisala kortikoidy a malej sa polepsilo lenze mohla to len 5 dni pouzivat a potom sa jej to zhorsilo este viac, tak sme sli k inej koznej a ta nam dala protopic udajne skodi menej ako kortikoidy,

enuliek
30. jan 2016

Nam na premastovanie pomahal avene krem potom si pokozna uz zvykla

adeli79
1. feb 2016

na ekzem velmi dobre pomaha tento husty gel, skusenosti aj u malickych deticiek.
https://www.foreverliving.com/retail/entry/Shop...

a na umyvanie a sprchovanie rozne hypoalergenne mydla. u nas najosvedcenejsie tiez so zlozkou aloe. prostredny syn je alergik, po vsetkom sa mi vyhadzal, len po tomto mydle nie:
https://www.foreverliving.com/retail/entry/Shop...

maykaaa1122
7. jún 2017

nepotrebuješ drahé kremy, treba poriešiť stravu..premnožená kvasinka v tele..skus toto a uvidis..nam z kremov pomohol jedine bepanthen