Atopický ekzém u 3-ročnej

juliet86
13. dec 2022

Dcerka ma 3roky a ma atopicky ekzem. Teraz sa jej zhorsil lebo je aj chora. Prosim Vas mami co vasim detom pomohlo aby sa im ekzem zmensil a neskrabal? Ja som s nou obehala viacerych top detskych koznych ale nic nezabralo. Co sme skusali: lipobase, aderma krem, imazol krem, imazol plus, sudokrem, kyselina mliecna zarobeny krem, rybia pasta, synderman, kupele v hypermangane, la roche atyp kozmetika, eurcerin a typ kozmetika. Kortikoid mala tiez ale to je take ze zalieci z najhorsieho a ako to prestaneme pouzivat je to spat. Prosim co pomohlo Vasim detom? Ma aj dietu. Cez leto zaberala teraz nie. Nemoze kakao orechy jahody maliny citrusy petrzlen a este par veci. Koznym platime aj sukromnym a nic z toho. Dnes v noci sa tak skrabala ze nevedela zaspat. Prosim o pomoc a rady mam ktore nad tymto uspesne vyhrali.Dakujem

trendyy
13. dec 2022

@juliet86 predpokladam ze avivaz si vysadila...prasok na pranie je podla lepsi persil sensitiv... nie.lovela....
Skincap skus este

nique
13. dec 2022

Mojmu synovi zaberala len obycajna modra indulona. Co sa tyka stravy, vylucili sme vsetky alergeny a ziaden efekt. Skusila som lactofree mlieko a casom mu ekzem odisiel uplne. V 5r uz nemal nic. Mliecne vyrobky moze, ale mlieko len bezlaktozove. Vsetko ostatne uz je normalne, kozmetiku pouzivam MIXA.

lenuska9999
13. dec 2022

@trendyy nám sa práve z presil sensitiv vyhadzala dcéra. Lovela zasa nevyperie žiadnu škvrnu. Najlepšie nám sedí Frosch práci gel pre detičky

katulaaaa
13. dec 2022

@juliet86 my sme používali na ložiská weleda upokojujúci dojcensky krém (taký bielo fialový), obyvajnu zinkovu masť a sudocrem...tieto tri sme stále striedali lebo koža si na jeden krém zvykne a potom už nie je taký účinný a na hydratáciu celého tela aderma exomega. Keď je najhoršie tak fenistil kvapky aby tak nesvrbelo

juliet86
autor
13. dec 2022

@katulaaaa
@lenuska9999
@nique dakujem za tipy.. kocky a deti z toho vyrastli alebo ako to preslo?

nique
13. dec 2022

@juliet86 nasmu to prešlo. Prvé náznaky mal v 2,5r. Od 3r do 4r to mal silne, potom ústup. Od 5r nič.

katulaaaa
13. dec 2022

@juliet86 musím si zaklopať našej to tiež prešlo

lenkapap
13. dec 2022

@juliet86 rovnako ako ty...nic nezabera, len kortikoidy dokial ich natierame. Nedavno som skusila la roche posay med eckzema - novinka, jedine toto nam ako tak zaberie na ekzem. Inak som vyskusala presne ako ty pripravky, dieta, zmena prasku, vsetko. Skus pozriet, je to drahsie, treba to mat v chladnicke ale jedine zabralo.

lenuska9999
13. dec 2022

@juliet86 prešlo to samé. Tiež sme si pochodili všetkých možných lekarov, kožnú, akergologiu, inunologiu atď.. tiež všetky možné masti, sirupy atď a ustupilo to samé v lete.

juliet86
autor
14. dec 2022

@lenkapap prosim ta ako casto si to natierala? la roche posay med eckzema?

triumka
14. dec 2022

@juliet86 nam pomohli ekologicke pracie platky,v tom jej periem veci,eko tuhy sampon na vlasky a pouzivame avene xeracalm baume telove mlieko na telo.Odporucam vsetkymi desiatimi,nam sa stav za 2 roky zlepsil o 99%. Uz ma iba sem tam v tomto obdobi na ličkach zo zimy,ale aj to naozaj vynimocne.

terka224
14. dec 2022

@juliet86 tu sa pripnem. Máme 10 mesačného atopika a je to trapenie. Dostal krém od koznej a bolo dobré, teraz mu zas vyskočil 😭 používam len detský práci prach bez aviváže samozrejme. Umývame v Oilatum a Uriage. Potom máme tiež nejaky drahy krém na ekzemy a nič 😭 tiež nepapa nič s čokoládou, citrusy a orechy.
Ja mám taký pocit, že to už je trápenie na celý život. Malý to zdedil 😕

juliet86
autor
14. dec 2022

@triumka dakujem cize tymto avene natieras raz denne po kupeli cele telicko aj tvaricku? tak?

7rebeka11
14. dec 2022

Staršia 7 ročná z toho vyrástla, zostala jej už len extrémne suchá pokožka. Mladšia 2,5 ročná aktuálne veľmi zhoršený stav, to mám odpozorovane vždy v zimnom období, viac vrstiev oblečenia ako mi dr. hovorila... Keď už je veľmi zle, natriem krémom s kortikoidom, ale inak len premasťujem viackrát denne zarabanou mastičky s kyselinou mliečnou. Verím, že aj ona z toho vyrastie. V lete nemala vôbec nič

akvi
14. dec 2022

@juliet86 skus vysadit mlieko a mliecne vyrobky aspon na mesiac. Ak sa nic nezmeni, tak skus vysadit lepok. Ak ani to nic, sla by som do testu na skryte alergie a intolerancie. Kremy a pod. veci neriesia pricinu, len dosledok. Takze vyhadzovat desiatky eur za kremy mne pride scestne, radsej zaplatit tie testy..

triumka
14. dec 2022

@juliet86 ano,natierala som denne od babatka,ale teraz 2 roky uz len kazdy druhy,treti den.

jamidea
22. apr 2023

@juliet86 asi nenapisem nic nove, ale koza je obrazom creva. Vidim, ze mate dost intolerancii, ako asi vies, existuju skrizene alergie. My sme vysadili okrem vsetkych sladkosti, kecupu a inych umelin aj med, citrusy a neviem co vsetko. Aa, nutelu. A cuduj sa svete, ekzem sa zacal neuveritelne menit a slabnut. K tomu nam velmi pomaha la roche a objavila som masticku s 10% siry od Santaderm, natriem, ekzem uplne zbledne a ukludni sa. A voda v smrdakoch , taktiez sirova pomaha. Hypermangan nas vysusoval sttaasne a bolo to este horsie

jankak055
22. apr 2023

Od 3 rokov odporucam kupele Smrdaky. Raz sme tam boli a odvtedy akoby sa stal zazrak 🙏 samozrejme dosledna dieta modra indulona obcas kortikoidna mast a pri zhorseni pocasia jasne ze sa ekzem zhorsi. Ako dieta rastie sa to zlepsuje 👍

juliet86
autor
23. apr 2023

@jamidea dakujem ti za tipy a ktore produkty od la roche? sirocu masticku pozriem. ano kakao cokoladu kecupy paradajky citrusy nic z toho neje

jamidea
28. apr 2023

@juliet86 laroche lipikar baum AP+M to je hustejsi telovy krem, maleho ak ma rozskrabane , tak tesne po natreti stipe, pofukam mu 10sekund a potom je dobre. Aj cicaplast je dobry, to je na rychle ukludnenie ekzemu.