Atopický ekzém u trojmesačného

babyttcirl
10. máj 2021

Ahojte maminky,
Moj maly ka 3 mesiace a od zaciatku ma problémy s kožou- chodím ku koznej. Povedala ze ma atopicky teren ale este nemal ten ekzem. Teraz sa mi vyhodil na bruchu a ma to uz tyzden. Natieram lipikarom a všetkými mestami co mi bolo povedané ale nie je to lepsie. Myslím ze uz to je atopicky ekzem? Co vam na to zabralo? Je dojceny.

karhu
10. máj 2021

obliekat len 100% bavlnu pranu bez prasku, bez avivazi, oblecenie bez stitkov, bez cohokolvek co by mohlo drazdit pokozku - tieto na brusku zapinane body by som vymenila za ine bez zapinania, cez hlavu, aj tie švy, gombiky ho mozu drazdit..to iste plati pre deky a vsetok textil - plachy, zavinovacka, ciapocky..ponozky, len bavlna prana bez chemikalii
doma a mimo lekara ci verejnosti malemu obliekam veci naopak, teda zisivanie je navrchu nech ho to na tele nedrazdi, samozrejme pozor na lepene, nasivane aplikacie, ked sa spoti je to horsie, tak obliekat primerane

selu11
10. máj 2021

Ahoj. Nám najviac pomohol dermálny krém linola. Skúšali sme asi všetky krémy. Oblečenie najlepšie biele, bez použitia farby.

babyttcirl
autor
10. máj 2021

@karhu a v akom prasku?

karhu
10. máj 2021

@babyttcirl ked bolo najhorsie, tak som prala len s pracou gulou, teraz davam hocijaky obycajny prasok, ale vsetko necham este raz preplachnut..
skuste pouzivat pracie prášky pre alergikov LOVELA, a extra plakanie

ivka219
11. máj 2021

Moja dcéra mala takisto úplne suchu pokožku - Atopicky ekzém, no odkedy používam kozmetiku s Colostrom, po ekzému už nemáme

ivanaa346
17. jan 2024

@ivka219 prosím aká to je kozmetika s colostrom na exem ?