Gastroezofagálny reflux u detí nad 3 roky. Recepty?

saskarisko
26. feb 2011

Ahojte,
synovi zistili reflux, a nasadili mu GER dietu. Viem, co moze a nemoze jest.
Tak, ak mate niektora u deti diagnostikovany reflux, a mate nejake recepty, tak vas prosim o ich zverejnenie. dakujem

saskarisko
autor
4. apr 2011

@katka13122 - my sme nabehli komplet rodina na tuto stravu, aby sme Riska nedrazdili. je aj sladke keksiky, ale take kde nie je cokolada. a nastastie v skolke si da povedat, ze toto a toto nemozes. my sme mu aj vysvetlili, ze to nie je nastalo ale len docasne, kym sa mu da brusko do poriadku.a stale sa snazim urobit Risove oblubene jedla, len inym sposobom.

a kel neviem, ten sme ani predtym moc nevarili.

katka13122
4. apr 2011

a keby som mu dala kys.kolac z predosleho dna,moze sa takto papat?a my cela rodina dietujeme este aj babka s dedkom,dost casto tam chodi,tak sa mu museli prisposobit,aj maly papa keksiky,cukriky...
len nevie tie ranajky vtej skolke,predsa davaju cer.chlebik,tak zatial mu nosim z domu,len neviem co mu mam robit....
ked tam mali aj tvaro.natierku tu tam papal ale ked som mu ju spravila doma tak fuj 😒 nerada tam mu nosim papat,aby kucharky nerobili reci,on krpec tam povie ze je to fuj a pritom doma to papa 😠

alami
4. apr 2011

@saskarisko ja som včera tiež klasika rezne, opiekla som úúúúplne na sucho na panvici do zlatova a potom podliala vriacou vodou a podusila. Potom mi napadlo, žeby sa to dalo ešte strčiť do rúry, nechsa ten trojobal "osuší" do chrumkava

kyslá smotana sa nemôže? ja dávam, som nevedela 😖

baby a čo redkvička, neviete či sa môže?

my máme tiež alergiu na BKM, pil sójové a na to sa mi pred týždňom totálne vyhádzal, až mu vyšiel aj ekzém po roku 😝 tak teraz pije ovsené.
a tiež sme na diéte všetci, sem tam, málokedy, uvarím niečo "tajné" ako to voláme, normálne ke´d som guláš varila po takej dobe a zavoňala cibulka...mňááám 😅 som bola z toho v pozit.šoku 😀

alami
4. apr 2011

@katka13122 ten koláč - no...ak sa dá tomu vyhnúť, tak by som mu radšej nedala. Inak v šrob.ústave dostávali vianočku, nie? tá je tiež kysnutá, tak nechápem

katka13122
4. apr 2011

veru chyba tam cibulkaaa 😒 a ten olej ☹
ano v srob.ustave davali vianocku atd.vsetko cerstve...pozerala som tu kys.smotanu v papieroch je tam ze nevhodne,,bola som prekvapena,ked ste tu pisali ze davate..kamoska mi hovorila ze smotanu slahackovu davala namiesto smotany
maly ma rad kysnute a konecne som sa to naucila robit a teraz zakaz,aj my tajne papavame ked maly je u babicky 😀

alami
4. apr 2011

pozrela som, prečo používam, čo sa nesmie ale nízkotučná kyslá smotana sa môže...ja už teraz nepozerám tabuľku, len viem, čo už bežne používam, som sa zľakla, že som na začiatku zle pozrela

katka13122
4. apr 2011

aha,tak prepac 😲 a ktora je tak nizkotucna smotana?

alami
4. apr 2011

@katka13122 popozeraj niekde v obchode, z pamäti neviem, akú som to brala, ale aj tvaroh je aj nízkotučný - ja sa tiež čudujem, napr do teraz som netušila, že je nízkotučný syrokrém...treba len hľadať

saskarisko
autor
4. apr 2011

@katka13122 - pozeraj zlozenie. aj cottage cheese (jednotacky) je nizkotucny, mozzarella (v bille) alebo zottarella je nizkotucna, natierkove maslo creme bonjour obycajne (tak tam mas 74 percent nizkotucneho jogurtu). napr. Risko ma rad sojovu francuzsku natierku, tak to mu kupujem.
co sa natierok tyka, tak robim aj vajicko, aj kvasnicovu (len nasucho na panvici s trochou mlieka).
a co sa tyka kysnutych veci, tak tie okrem rozkov, vianociek nedavam. aj ked v Srobaku ich davali, to boli tie rozne kysnute jablkove kolace !!!. a v skolke je sice cerstvy chlieb, pecivo, ale tak isto jedol aj v Srobaku.

inak kysla smotana sa da bez problemov nahradit aj bielym jogurtom, ak by si nizkotucnu nezohnala.

@alami - ja si myslim, ze redkovku mozu.

katka13122
4. apr 2011

budem musiet zavolat dr.na gastro ci moze tie cottage cheese atd.ked ma tu intol.laktozy 😠 a este ma alerg. na vaj.bielok 😒
sojovu francuzsku natierku kde kupujes?
alami ti to ako riesis ked tvoj ma bkm?ja mam uz stoho nervy,mam pocit ze mu tie costi ani moc nezaberaju, brucho ma stale ☹
jednej kamosky mala bola 2x preliecena,nepreslo jej to a na 3x jej dali ine lieky a ph metria jej vysla dobre,tak som rozmyslala,ze ked bol maly uz raz prelieceny ci by mu dr.nemala dat lieky,som stoho magor

saskarisko
autor
4. apr 2011

@katka13122 - no neviem, ci cottage mozes pri bkm. a svoje tofu neskusis urobit (ci aj so sojou mate problem ?). natierku v tescu, jednote, bille. je v takom modrom crievku povacsine pri sojovych vyrobkoch. no, ale ak to dieta bralo pocas phmetrie tie tretie lieky, tak to asi nebolo moc smerodatne. my mame pred dalsiou phmetriou (ktoru rozmyslam, ze absolvujeme tu v MT), vypustit lieky (vsak tie uz ani neberie),a zatazit plne organizmus vsetkym (co sa mi zda, az uplna blbost. lebo ak ho budem krotit 8 mesiacov,a zrazu mu buchnem do jedla kysle, cokoladu, chipsy, a neviem, co este, tak je jasne, ze ta kyselina vyleti)

alami
4. apr 2011

@katka13122 ja ti neviem ako to my máme s tou alergiou na BKM
malý pil megadávky KM a nebolo mu nič, aspoň som si myslela, aj keď ťažko povedať pri tých jeho superkašloch
potom zrazu z ničoho nič razom prestal piť mlieko a nevypil už ani kvapku, neskôr sa mu na alergu robili testy a vyšla mu alergia, dr mi kázala nahradiť ho sójovým
keď sa k tomu pridružila GER dieta v šrobárovom, tak som sa tam pýtala, že ke´d vlastne nemal z mlieka nič, žiadne konkrétne reakcie, ktoré by som si všimla, tak či musíme držať prísnu bezmliečnu, lebo to bude ťažké
tak mi povedala dr, že čo mu nerobí problém (maslo, jogurty atď aj mlieko do kaše, do varenia mu dať môžem
ale že príšernú zápchu s ktorou sme skončili v nemocke s krvácaním z konečníka má teda asi z tej alergie

tak teda pil sójové, z ktorého sa teraz zas vyhádzal, ako som už písala,takže sme na ovsenom - čo sa týka pitia, ale do varenia dávam kravské, takže to pre nás nie je také zlé

alami
4. apr 2011

@katka13122 a vy máte nejakú reakciu po KM?

katka13122
4. apr 2011

on nema bkm,len intol.laktozy,sojou je to ok,uz viem o ake vyrobky ide..
ine jogurty ako activiu nechce jest
pocas ph metrie nebrala uz lieky,ja si myslim ze ked raz lieky nezaberu tak treba zmenit liecbu 😒 fakt neviem
my mame ist na konci roka naspat do srobaku,moc sa mi tam nechce ist,na 2 vyse.sme tam kolko cakali,des a hruza 😠
mne dala dr.na vyber bud kramare alebo srobak,kedze sme na kramare chodili na gastro a nebola som spokojna s dr.tak som si vybrala srobak

katka13122
4. apr 2011

alami ano ma krce 😠

alami
4. apr 2011

@saskarisko ja by som mu chipsy a čokoládu nedala, len by som prešla na bežnú stravu. kto vás prepúšťal? lebo nám nepovedali o kontrole nič 😕 čo ma udivuje, ale vtedy som na to tiež nejak nemyslela, neviem, či to nebolo tým, že ma prepúšťala tá mladá z MT a ona tam bola len na stáži, tak či nezabudla, ke´dže tam nie je "doma"

@saskarisko a prečo už nemá lieky?
@katka13122 a čo ti má z bruškom? ja musím poklopať, ja vidím nenormálnu zmenu, odkedy sme na diete. Nám predtým kašlal nonstop,ako sme prišli z tatier, tak kašlal len keď začal znovu do škôlky chodiť, aj to tak 3 dni a dosť. žiadne nočné záchvaty. Až som mu teraz vysadila inhalačné spreje, že to ani nejdem dávať - kortikoidy zbytočne dýchať, však to mal asi celé z refluxu, bohvie či má vôbec astmu 😖 no a očividne mu nechýbajú

alami
4. apr 2011

ahá, teraz pozerám, že on má intol. tak to si myslím, že cottage môže, intol. mám aj ja, po mlieku mám bolesti, ale po výrobkoch ani po mlieku v malom množstve ( v zemiakovej kaši napr) mi nevadí

alami
4. apr 2011

baby a sú vám spavejší tiež? neviem či to z costi - si aspoň myslím, ale mne teraz chodí spať aj o 18tej - aj dnes napr., alebo si pospí aj poobede, čo nejak nezvykol

saskarisko
autor
4. apr 2011

@alami - no, lieky mal len na dva mesiace. tj uz sme ich vypustili, teraz v sobotu. a kontrolu mame napisanu v sprave. inak dotycnej dr. idem volat (asi zajtra), lebo nas ma objednat este na jedno vysetrenie resp. poskytnut kontakt.
a pred kontrolou ho urcite nezatazim vsetkymi blbinkami, a ani mu nedam vyprazane veci.

alami
4. apr 2011

a ešte som vám chcela dať recept na super sušienky, čo môžu naši drobci, piekla som v sobotu, len tak padli http://varecha.pravda.sk/recepty/spaldovo-ovsen...

alami
4. apr 2011

@saskarisko na vyšetrenie na vápnik v kostiach? to aj nás nahovárala, dokonca si vzala kontakt na mňa, že nám zavolá, až mi to divné bolo - aj ke´d je pravda, že sa o ten vápnik bojím, keďže nepije KM, sójové bolo s prídavkom vápnika, ale ovsené nie je ☹

alami
4. apr 2011

@saskarisko len 2 mesiace costi brať? no bohovské, lebo mne to proste nik nepovedal, ani dokedy, ani kedy na kontrolu ani nič... 😒 musím za našou dr zabehnúť

saskarisko
autor
4. apr 2011

@alami - ano, na ten vapnik. aj krv mu mali brat nan, ale nejako sa nedopisal na ziadanku 😠 (aj ked som sa na to este pred odberom pytala 😠 ). a ja sa tohto nebojim. je jogurty, je syry, mlieko sice nepije (mozno v skolke si da, doma urcite nie). a spavost sa u nas neobjavila 😀 (este aj v skolke pocas spanku vyrusoval)

saskarisko
autor
4. apr 2011

inak my ideme na gastro 1x, az prvy junovy tyzden 😖

katka13122
5. apr 2011

alami ma stale take velke brusko,lieky kazala v srobaku dr.brat 2 mesiace ale nasa povedala ze to sa bude viac brat ako 2.mesiace
spavejsi ani nie,ale zase sa mi zda ze ma dutiny dobre zavalene,takze nieco na uvolnenie mu musim dat,jemu sa tak prejavuje reflux ze ma dutiny opuchnute a trosku sopliky co mu ide do usiek
my tu mame billu ale tesco tu mame otrasne,tak sa zajtra musim pokukat co tam take maju,este dnes budem volat na gastro ci moze tie cottage atd aj nizkot.syry a jogurty,tak som zvedava
baby,nemoze mu robit problem ked papa activiu,ta ma 3,2%tuku???fakt uz neviem sama
maly chodi na gastro od 1roku,on ma traviace tazkosti,mal helicobakter..atd,jemu sa kazda alergia prejavuje v brusku 😠
kokos sa moze?a mango??

saskarisko
autor
8. apr 2011

ahojte,
tak ja som dnes skusila urobit palacinky, a islo to v pohode aj bez tuku (len na sucho, su troska hrubsie), akurat, ked som ich mala este teple na tanieri, tak som ich potrela troskou masla 😉 kedze som nemala jahodovy dzem, tak som ich potrela rozmackanym bananom. a poobede budem vediet, ako sa ujali, kedze Risko si ich bral do skolky 😉

kokos, mango - netusim 😕 ale kokos hadam ano, vsak on by prekyslovat nemal

saskarisko
autor
8. apr 2011

@katka13122 - 3,2 % tuku je v pohode. smotanove jogurty maju az okolo 10 % tuku

alami
8. apr 2011

@katka13122 ja si myslím, že kokos aj mango v pohode, aktívie aj môj papá

ja zas riešim to ovsené mlieko, sa mi zdá, že mu je po ňom ťažko, tak už fakt neviem, aké by som mu mala dať 😖

@saskarisko palacinky sa mne dajú v pohode, aj lievance. kúpila som si novú panvicu pre neho, všetko sa mi na nej dá, absolútne neprichytáva, aj fašírky som nasucho upiekla, potom som podliala vodou a dala som dosušiť do rúry "na vrtulu" a boli ako normálne na oleji - nebol rozdiel

malého som si preradila do inej škôlky, stravu tu mám super poriešenú (hoci teda sme len doobedu, lebo už nemali miesto voľné, tak spinkať nemôže), inak by nebol problém ani s nosením obeda.
vzali mi tam naše mliečko, čo mu nalejú, každý deň mi pani kuchárka povie čo budú mať, čo do tej pomazánky dá, čo nemôlže, to jemu nedá, alebo mu dá len chlebík s masielkom, vždy sa presne dohodneme, takže úplná pohoda 🙂

katka13122
8. apr 2011

alami tak to je super,my to mame v skolke tazke 😠 je jedina v meste 😠 ,tak si tam robia co chcu.som zvedava ak mi schvalia predl.matersku co bude potom,moc sa im nepaci ze mu papat nosim,ich problem 😀
aj ja sa strojim kupovat tlakovy hrniec,to varenie mi strasne zabija cas

alami
9. apr 2011

@katka13122 mne včera prišlo predvolanie ohľadom predĺženej materskej a chcú ešte potvrdenia zo škôlky a zamestnávateľa, tak verím a dúfam, že to chcú preto, že posudok vyhovuje na predl.materskú. 12.teho mám ísť, tak drž palce 😅

v novej škôlke sa dohodneme ešte aj čo do čaju môže a aký čaj môže a čo na krupicovú kašu dáme atď... takže maximálna spokojnosť teraz 🙂