Porucha pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou

monika76
23. sep 2011

Prosím o radu mamičky ktoré s tým prešli.Mám syna v 2. ročníku ZŠ. Problémi sa stupňujú a v pondelok mu má pani doktorka predpísat lieky že vraj pre jeho dobro .Brali ste lieky pomohlo? ach jaj ☹ veľmi sa bojím o syna ale ked chcem aby sa nič nestalo aby neublížil nechtiac nejakemu dietatu budeme musiet brat liečbu a kopec vecí okolo toho.Na špecialnu pedagogiku sme objednaný až na 24 .oktobra ale že vraj inej cesty niet.

yukki
21. nov 2013

@lillie79 a v Košiciach som chodila aj k pani klin.psychologičke Reichelovej. Odporúčam.

lillie79
21. nov 2013

@yukki k nej chodime aj my a praveze mi ona povedala, ze sa mu iba treba venovat a nie je autista :(

yukki
21. nov 2013

@lillie79 nuž, povedala by som, že ak to tvrdí ona, tak tak by to malo byť. Zvykne robiť aj posudky do škôlky, už nie jednému dieťatku s ktorým UČITEĽKY mali problém, napísala posudok o skutočnom stave, poraď sa aj s ňou ešte o tom, čo sa deje v škôlke a aký postoj má k tomu samotná škola...

lenkaaaa1
15. apr 2014

ahojte, keď to tu tak čítam, som trochu zaskočená, že nás učiteľka poslala na vyšetrenie. Mám sedem ročnú dcéru a podľa učiteľky má poruchu pozornosti a neviem čo všetko. Ale podľa mna jej nič nie je. Agresívna nie je, akurát, že je živá, a všetky úlohy si robí veľmi rýchlo a potom vyzerajú aj tak známky. Z čítania máme jednotky, z matematiky dvojky, trojky. Najhoršie je písanie, z ktorého ma najhoršie známky, dvojky,trojky,štvorky a to sa jej dennodenne venujem. Trénujeme, ale akosi to nejde. Doma ešte pol biedy, ale v škole je to des. Ale aj tak sa mi to nezdá aby som šla na vyšetrenie, to, že je slabšia, nieje podľa mna žiadny hendikep. Po inteligentnej stránke je veľmi šikovná. Len tie školské nároky sa mi zdajú privysoké. Dostať za tri chyby trojku je podľa mna na prváka moc. Pripadá mi to, že všetky učiteľky by chceli mať najšikovnejšie deti na svete. Ale každý sme iný. Robia z komára somára. Za naších čias bolo tiež veľa problémových detí, ale nikto z toho nerobil veľký problém a nakoniec aj tak všetko prešlo samo. Neviem či mám dobrý názor, ale pripadá mi zbytočné s ňou behať po vyšetreniach, ako matka si nemyslím, že je to potrebné.

jaruskatt
20. aug 2017

Ahojte. Skusali ste niekto liecit hyperaktivitu homeopatiou?