Suchá koža u 7-dňového bábätka

evickuska
20. apr 2023

Ahojte máme doma asi tvrdsiu vodu ako v porodnici a malinky hlavne v zahyboch ma suchsiu kozu, ako keby sa mu supi. Dala nam krem na natieranie ale stale je suchsi, mame upravu vody, mozem dat na makksiu ale neviem ci to je vhosne pre babanko 🙈

lucka12399
20. apr 2023

@evickuska je normálne že sa bábätko šupe, náš bol ako taký hadík .. cely sa šupal, hlavne na chodidlách a na nozickach .. dr vravela že je to úplne normálne, kúpila som olejcek na premastovanie

syslik81
20. apr 2023

uplne normalne po tyzdni som natierala cistym kokosovym olejom bez parfumacie.niekomu vyhovuje olivovy -nam sa neosvedcil a niekto nenatiera vobec...

ada12345
20. apr 2023

Novorodenec sa po narodeni ako keby "zvlecie z koze", co je logicke, kedze predtym bol vo vode a teraz je na suchu. Netreba to natierat nicim, same to prejde.

pribinak
20. apr 2023

Kúp alebo si daj predpísať Balneum mlieko. Streknes pár Strekov do vaničky a okupes bábätko. Tu vodu z vaničky neoplachujes, vytvorí na pokožke taký jemný film

Mne toto poradili ešte v pôrodnici

svokrinjazykmonika
20. apr 2023

@evickuska mám doktorka predpísala toto do kúpeľa a pekne pomohlo. Krém žiadny som nepoužívala. Teraz som ju začala trochu mastiť ako pól ročnú.

evickuska
autor
20. apr 2023

@ada12345 dakujem

gypsomilka
20. apr 2023

Moj 1syn sa komplet stiahol z koze. Davali sme balneum a excipial mlieko

evickuska
autor
21. apr 2023

@gypsomilka excipial mame aj my davate vacsie mnozstvo ci len tak az je mastnejsi? mame asi tvrdsiu vodu...

pimpa12
21. apr 2023

@evickuska s vodou to nesúvisí. Väčšina novorodencov sa pár dní po narodení ošúpe - zíde vrchná vrstva kože ktorá slúžila ako ochrana v maternici. Je to úplne normálne a netreba to nijako extra riešiť. O 3-4 dní bude v poriadku.

evickuska
autor
22. apr 2023

@pimpa12 uz preslo 9 a mam pocit, ze sa supe viac 🥺

pimpa12
22. apr 2023

@evickuska ak si neistá zavolaj pediatrická, prinajhoršom ti povie aby ste sa prišli ukázať.

evickuska
autor
22. apr 2023

@pimpa12 no v stredu tam ideme, dnes skusim len cistu vodu a natriet ho cim kazala ale asi to robi sprchacik 🤷‍♀️

ada12345
22. apr 2023

@evickuska Prosim ta, mam 3 deti, u kazdeho som to zazila. Hlavne nestresuj. Za prve, 9 dni je este nic, to trva aj do 2-3 tyzdnov. Ak sa mu to supe viac, tak este to nezislo a ked to stale niecim kremujes, tak branis tej pokozke, aby prirodzene odisla/osupala sa. A za druhe, to nemyslis vazne, ze pouzivas nejaky "sprchacik"??? Na novorodenca a aj male deti sa pouziva cista voda, ziadne sprcahciky a ine chemie! Vsetka chemia prechadza cez pokozku dietata rovno do jeho organizmu a nerobi to nic dobre v tele. Deti aj do 2-3 rokov staci umyvat cistou vodou. A ked uz, tak nieco ozaj na prirodnej baze napr. znacku Weleda, Nobilis Tilia a pod.

lucka12399
22. apr 2023

@evickuska stačí len čistou vodou opláchnut .. a neboj sa.. naozaj je to normálne .. niekedy to trvá dlhšie kým sa “zosupe”

evickuska
autor
23. apr 2023

@lucka12399 dakujem moc za radu 🍀