Dojčenie súčasne s dokrmovaním z fľaše a cumlík

frantisska
1. dec 2022

Ahojte, chcem sa opýtať či je tu nejaká mamička, ktorá dojčila bábätko, a zároveň ho dokrmovala z fľaše umelým mliekom a plus bábo malo cumel. Pýtam sa, pretože chcem vedieť, či je dojčenie v takejto kombinácii dlhodobo udržateľné. Viem, že laktačné poradkyne neodporúčajú cumel a dokrmovanie z fľaše už vôbec nie, pretože to znižuje tvorbu mlieka. Ale my nejako nevieme už inak fungovať. Maličká mi málo priberá, musím jej dávať aj umelé, navečer, lebo večer mám málo mliečka....inak beriem bylinky senovku aj benedikt. ďakujem za odpovede...

macus44
1. dec 2022

@frantisska ahoj, aj u nás sa tak fungovalo....syn bol cez deň na prsníku a ešte keď mu bolo malo dva prsníky museli sme spravut aj umele a na večer dokrmeny, mal aj cumel. Dcéra cez deň prsníky a na noc dokrmena v noci prsníky, tak isto mala cumel, ktorý si podudkala a sama vyplula a takto jej to vydržalo 18 mesiacov.....

bluemoon24
1. dec 2022

@frantisska ja jsem to tak delala a bohuzel uspesne to nebylo

sirka9
1. dec 2022

Ja som tak mala. Ale aj keď som s dojčením bojovala ako sa dalo, vyskúšala všetko možné a asi aj nemožné, nakoniec mala ostala od 2 mesiacov na UM. Ono, tým, že sa už dokrmuje, tak sa menej dojci, čo je zase len menší dopyt a teda aj sa znižuje tvorba mlieka. Osobne si myslím, že to dlhodobo udržateľné nie je takáto kombinácia. Ja nech som skúšala čokoľvek som mala malo mlieka, ale teda bojovali sme statočne . Cez slzy, depku. Nakoniec som to pre dobro malej vzdala. Teraz už viem, že nie som kvôli tomu zla mama.

gabu_lienka
1. dec 2022

@frantisska my tak fungujeme momentalne 5.5 mesiaca.
Starsieho syna som dokrmovala tri mesiace, dojceny bol do dvoch rokov.

frantisska
autor
1. dec 2022

@macus44 ďakujem za odpoveď. A syna si ako dlho dojčila takto? A neznižovala sa ti postupne tvorba mlieka?

frantisska
autor
1. dec 2022

Ďakujem všetkým maminkam za odpovede....🙂❤️

macus44
1. dec 2022

@frantisska syn bol prvorodeny bola som zo všetkého vykakana, všetko som čítala, dodržiavala a bolo to na prd. Fungovali sme tak cca pol roka....pri dcére som nič neriešila išlo to všetko samé

frantisska
autor
1. dec 2022

@macus44 rozumiem

radussika
1. dec 2022

@frantisska ja som takto fungovala s dcérou. Ako začala papať prikrmy, tak mlieka potrebovala časom menej a menej. Ale ja som obmedzovala umelé a ponúkala prsník. Odstavila som ju keď mala dva roky a tri mesiace. 🙂

nekonecna_katastrofa
1. dec 2022

14mesiacov som takto fungovala pri starsom

svetlonos
2. dec 2022

@frantisska
Ahoj, prve 3 mesiace pil takmer len z flase, kojila som niekedy len raz za tyzden. Ked sa mi podarilo raz za den bolo super, ked dva tak velky uspech. Ja som ale odsavala mlieko a ked som nestihla, dala som umele. Takze do tych troch mediacov 2-3 velke balenia hippu vypil. Od 11 tyzdna som zacala kojit hlavne v noci po leziacky a tak sa naucil. Po prvej prekojenej noci som pokracovala cez den a um uz nedostal. Kojila som potom tiez dva roky. Cumel odmietal. Myslim, ze ak sa ti podari odsavat, v pohode to bude.

chouette0157
2. dec 2022

@frantisska ja som takto bola, malá mala aj cumel, ale dokrmovala som nie z fľaše, ale s cievkou, čo sa dá akoby na prsník a tak trochu fejkuješ dojčenie, potiahli sme 7 mesiacov, potom som úplne stratila zo stresu z jednej operácie mlieko

mareri
15. dec 2022

kombinovala som všetky tri a dieta mam zdrave, problémy s tym žiadne neboli