Ajurvéda na detoxikáciu organizmu

mukel
31. mar 2021

Ahojte.

Máte skúsenosti s Ajurvédou? Chcel som ju vyskúšať na detoxikáciu organizmu. Mám aknóznu pleť, vyrážky na chrbte a lupiny. Takisto sa mi šúpe kožička na čele. Donedávna som bol verný tradičnej čínskej medicíne, ale tá akosi na moje ťažkosti nezaberá. Takisto som vyskúšal všetky mastičky, kortikoidné maste od dermatologičky aj rôzne vodičky a šampóny na lupiny. Problém po ich aplikovaní na chvíľu ustúpil, ale mám to doteraz.

Chcel by som vyskúšať niečo, čo by vyriešilo tento problém natrvalo. Za každý komentár k téme vopred ďakujem. Keď užívate niečo s ajurvédy, napíšte čo a aké máte výsledky.

lindusss2016
31. mar 2021

@mukel ahoj, problemy s pletou, teda pokozkou sa spajaju s crevami, takze detox organizmu by mohol pomoct, ale stravu je dobre podporit nejakou detoxikacnou procedurou (teraz nemam na mysli drahe produkty a rozne doplnky vyzivy), ale aj cvicenim. O ajurvede vela neviem, lebo stravu si az tak nesledujem. Som ucitelka jogy, v tomto obdobi je vhodne podporit aktivitu pecene a zlcnika, vyborny detoxikacny caj je kvalitny cisty pu erh (ale ozaj kvalitny, ziadne supermarketove znacky). Rano zacat den poharom cistej vody s par kvapkami citrona. Su rozne kury na ocistu (nejes nic, alebo len pijes zeleninove stavy atd. Zial blizsie sa tomu nevenujem, kedze ja uz 5 rokov vkuse kojim a ani nemozem skusat taketo ocisty, ale ak by ta to zaujalo, mozem ti pozriet nieco v knihach

zdenka13
6. apr 2021

@mukel ahoj. Ja mám úplne perfektnú skúsenosť so systémovou komplexnou očistou tela prírodne bylinnými zmesami plus zmenou životosprávy. Ja sa tým teraz zaoberám a aj pleť sa mi vyčistila, aj ramená, aj alergia je na ústupe. A poznám ľudí, čo sa zbavili i psoriázy. Môj cieľ je úplne sa zbaviť alergie 🙂👍

mukel
autor
6. apr 2021

@lindusss2016 Ahoj. Je joga aj pre nemehla ako som ja? Take nemehlo, ktore bolo cely svoj studentsky zivot oslobodene od telesnej? 🙂 Pomaha joga aj pri skolioze? Mam skoliozu krcnej chrbtice a boli ma obcas rameno, ktore bolo dochramane urazom.

@zdena13 mojim snom je sa zbavit lupin a v lete sa prejst po meste bez kychania, smrkania... konecne si uzit tu vonu rozkvitnutych kvetov, stromov bez problemov. Ake prirodne bylinne zmesi pouzivas? (Napis do spravy, tu to bude kvoli reklame asi zakazane.)

lindusss2016
7. apr 2021

@mukel joga je pre vsetkych 😊 stupen obtiaznosti si voli kazdy sam. Samozrejme pomaha pri mnohych problemoch chrbtice, aj pri skolioze, len treba dbat na to, aby si cvicil spravne. Inak co sa tyka chrbtice a vaznejsich stupnoch poskodenia je skvely SM system. Ale ten sa zameriava len na pohybovy aparat, joga ma ucinnost aj na vnutorne organy

mukel
autor
7. apr 2021

@lindusss2016 Momentalne citam- Skryta nauka za jogou a ked sa podari, mozno aj zacnem cvicit. 🙂

lindusss2016
7. apr 2021

@mukel knizku nepoznam, ale drzim palce 😊

zuzi_ja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz