Čo beriete na crohnovu chorobu? Ako sa stravujete?

silviatko
23. aug 2019

maminky i nemaminky.ktora mate tuto chorobu...prosim vas dnes mi ju diagnostikovali
co beriete a co jedavate??

ctrl
23. aug 2019

@silviatko prosím ta ako sa u teba prejavovala tato diagnoza?

silviatko
autor
23. aug 2019

@ctrl hnackou riadnou,myslela som ze salmonela..a dnes crohn😢

ctrl
23. aug 2019

@silviatko bola si na kolonoskopii? A akú dlhu dobu si mala hnačky ? Pýtam sa len preto lebo ja uz 8- deň každé ráno mám 2x riedkou stolicu cely deň nič a ráno znovu. Dávam si 1 endiex denne aj probiotika 1 denne a nezlepšilo sa Občas ráno mi skrka v bruchu .

neluskas
23. aug 2019

@silviatko ahoj, tento isty problem ma moja kamarátka. niekoľkokrát kolonoskopia, strasne hnacky. zacali sme to riesit prirodnymi produktami, pretože stale do nej pchali len atb a ani tie nezabrali

kateklaudia
23. aug 2019

@silviatko je mi to ľúto, želám veľa zdravia, informuj sa u svojho odborného lekára na biologickú liečbu...

zabka1987
23. aug 2019

Môj brat sa lieči už 15 rokov, jedálniček ma dosť zredukovany 😪 akože fakt nič moc. To je už asi na celý život, musí si veľmi dávať pozor

silviatko
autor
23. aug 2019

@ctrl moja hnacky mylim ze hnacka furt na zachode a nie 2x a potom iba hlien cisty..noa 2mesiace kym mi to zistili,samozrejme musis podstupit kolono a beru ti vzorky ci je to crohn alebo UC

silviatko
autor
23. aug 2019

@neluskas noa kamoska je ako na tom prosim??

ctrl
23. aug 2019

@silviatko bola si v narkoze alebo pri vedomí . Bolelo?

silviatko
autor
23. aug 2019

@ctrl vobec mala som injekciu co si zaplatis..a normalne 10 min zalezitost..odobrali mi7 vzoriek a pohodka..kazdy sa boji ale povedala by som ze vycsi je strach ako samotna kolono..ziadna obava

ctrl
23. aug 2019

@silviatko infekcia je vlastne proti bolesti?

silviatko
autor
23. aug 2019

@ctrl anoooo

ctrl
23. aug 2019

@silviatko môžeš si sama vybrať kde ti to spravia . Môžeš mi napísať kde si bola ty ? V Bratislave .

neluskas
23. aug 2019

@silviatko zatial je to len kratka doba co uziva produkty, ale uz je zlepšenie. zakladom su aj probiotika, cize užívanie ako take.

nini1010
23. aug 2019

Zavisi od toho aku tazku mas formu.Ja osobne ju nemam.Ale napr kolegyna ta moze takmer vsetko,zato sesterka ta ma naozaj velmi obmedzeny jedalnicek ktory ak porusi plati za to strasnymi bolestami brucha.Cize ty budes musiet zistit co ti nerobi dobre pokus-omyl.

gaaaa
24. aug 2019

Ja mám crohna 20r.hned ma aj operovali ☹ Ja som mala pravý opak nepravidelná stolica a žiadne hnačky.Beriem Pentasu a probiotiká a 12r.si pichám biologicku liečbu ktorá ma drží v remisii.ln teraz mi ju museli pozastaviť kôli zlým výsledkom z pľucneho.Každý musí nato prísť sám čo mu robí zle,každému niečo iné.

klaudia1212
3. aug 2022

@silviatko ahoj môžem s a opýtať to si mala v kuse hnačky alebo ako myslím každý deň nejedla si nekalé probio