Prirodzený pôrod po cisárskom

6. feb 2022

Ahojte. V lete 2019 som podstúpila cisarsky rez. Mala som indikáciu od neurologa kvôli chrbtici. Už tieto problémy ale nemám a vyzerá to tak, že na mňa tento krát vyjde rodiť prirodzeným spôsobom. Viem, že je to lepšie aj pre dieťa aj pre mňa. No ja sa neskutočne bojím. Moja mama ma straší, lebo ma rodila 17 hodín. Neviem si predstaviť byt 17 hodín v takých bolestiach. Plus , že ma človek chvíľu pocit, že mu roztrhne hrádzu. Je to naozaj tak ? Plánujem cvičiť aniballom, aby som sa mozno vyhla nástrihu. Baby dajte mi prosím osobne skúsenosti z prirodzeného pôrodu nech sú akékoľvek. Co najviac boli? Keď ide dieťa von, alebo tie kontrakcie ? Môžete ich opísať? Ja už sa bojím ísť aj na cisarsky, videla som jeden film, kde žena po cisárskom dostala emboliu a umrela...

zuzkaa1991
6. feb 2022

Ja som mala obrovsky strach z pôrodu nemohla.som sa o pôrode bavit vobec mala som celé tehu rizikove vkuse bolesti ( pocas porodu som zistila ze to boli kontrakcie) ja sa zas bojim druheho tehu 😁😁 aj veci po pôrode
Ale.k veci mne odtiekla voda rano o 5hod. Od 7hod. Som mala kontrakcie ale ja som.mala bolesti ako pri MS (pri MS mam pocit ze mamm silnejsie bolesti😇) neprijemne bolo ked som sa otvarala mala ma kopla pod.rebra a na par sekúnd taky divny pocit a o 12hod. Mala bola.narodena ;) zalezi ake velke.dieta je mi bolo povedane moja bola.malicka ale.zas aj ja som...takze kazda zena ma iny priebeh svagrina ano.nevladala.ona mala pôrod.od.3 v noci zacala.krvacat a.porodila az vecer okolo 11 tenka alo lata a na nu bol velky maly mal cez 3,6kg ;)

didush27
6. feb 2022

Ahoj. Ja som mala prvý cisársky a druhý prirodzený. Po 5,5 roku. Okolo polnoci mi odtiekla plodová voda, šla som do nemocnice, kde som do 3 ráno čítala časopis. syn sa narodil o 6:30 - dr. čo mala nočnú nechcela veriť, že to stihneme ešte počas jej služby.
Na druhý deň som sedela v tureckom sede, po cisárskom som myslela, že umriem od bolesti, keď ma postavili na nohy.
Moja rada - celý pôrod sa odohráva v hlave, ako sa nastavíš, tak bude pôrod prebiehať a počúvaj, čo ti hovoria sestričky a lekári.
Držím palce, ženy sú silné a vydržia viac ako si myslia 😊

autor
6. feb 2022

Ďakujem baby za odpovede. Mate pripadne aj nejaké rady ako sa lepšie pripraviť?

diamond007
6. feb 2022

Nie je to vôbec tak. Rodí sa dieťatko pár minút, kontrakcie sú dlhšie ale sú znesitelne natoľko, nakoľko ich prijmes. Ja ti poradím, prečítaj si knihu o Hypnoporode. Mne veľmi pomohla ukázať, ako sa na bolesť mam pozerať, ako ju prijať a vnímať. Veľmi veľa robí v hlave. Prvý pôrod som stresovala, zadržiavala bolesť a bol ozaj dlhý. Druhý pôrod som prijala kontrakcie aj bolesť, bola na fitlopte ktorá neskutočne pomáha a reálne som mala bolesti dve hodiny a bola malá na svete. Držím ti palce. Nechoď do pôrodu so strachom a stresom, potom to nejde tak hladko lebo telo sa bráni, nevie čo sa deje. Prečítaj si k tomu literatúru, zaujímaj sa o Tom a určite to môže byť podľa predstáv 🙂

maryetta
6. feb 2022

Je tu skupina po sekcie rodim prirodzene. Pozri tam. Ja som mala prvu akutnu sekciu po 28hodinach.
Druhy porod prirodzeny 8hodin.
A posledny tiez za 3hodky.

autor
6. feb 2022

@diamond007 ďakujem. Neviete ako presne sa vola ta kniha ? Je ich viac

diamond007
6. feb 2022

Hypnoporod od Marie mongan.
Krásne tam popisuje históriu pôrodov, hlavové polohy ( neverila som ale vážne zaberajú) a všetko zaujímavo dopodrobna

autor
6. feb 2022

@diamond007 ďakujem, prečítam si

diamond007
6. feb 2022

Ulavove polohy malo byť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre