Prvý pôrod sekcia, druhý prirodzený

21. aug 2023

Mali ste to dievcata niektora takto? Ja prvy sekciou, maly nebol spravne otoceny. Teraz cakam druhe po 7.rokoch.. a teda som uz skoro 30tt a vsetko nasvedcuje tomu, ze porod bude prirodzeny. Aj sa bojim, aj som velmi zvedava, ake to bude.
Ako ste to vnimali tie ktore z vas ste to mali takto? Bol druhy horsi lepsi? Ci zavisi celkovo od okolnosti??? Nenastali nejake komplikacie?

uriva
21. aug 2023

Napíšem sprostredkované názory - sesternica to mala presne takto po štyroch rokoch a povedala, že nikdy v živote, že myslela, že umrie ten druhýkrát. Susedka mala po sekcii ešte tri prirodzené a povedala, že sa to dalo zvládnuť. Za seba - druhá sekcia bola lážo-plážo, rýchlejšie hojenie aj rozhýbanie a všetko. Tak si vyber.

nikpa
21. aug 2023

Tiež som chcela ísť po prvej sekcii prirodzene ale nakoniec sa to vyvrbilo tak, že opäť museli spraviť sekciu zo zdravotných dôvodov. Tá druhá bola neporovnateľne ľahšia, rýchlejšie zotavenie, menšie bolesti. Dr. mi celú dobu hovoril, že sa mám pripraviť, že ten prirodzený pôrod bude ako prvý, sekcia predtým sa akoby pre telo nerátala...

inana11
21. aug 2023

Ja mam druhe dieta po troch rokoch,prvý akútna sekcia,pri druhom som rozmýšľala nad prirodzeným,mohla by som mat ale gynekologička-kamoska mi povedala že pokazene mam už brucho či sa chcem dorajdat aj odspodu😃a isla som aj druhý sekciou,povedala mi viacere priklady ako sa môže niečo skomplikovať hlavne keď je iný pôrodník a ešte lepsie ina porodnica ako bol pri prvej sekcii,že oni nevidia akým spôsobom šili a hrozí že to rana nevydrzi ale teda čím dlhší cas tým pevnejšia aj rana… a keď som odfukovala 5 hodin v kontrakciach nad 150 každých pár minut tak som si povedala že no už berte nože😃maly sa vypytal skôr ako na plánovaný termin sekcie o jeden den a ja som v noci zjedla horalku a o dve hodiny odtiekla voda tak sme cakali na rannu sluzbu aby mi “vytravila”

alandra
21. aug 2023

Prvý pôrod bola akútna sekcia a druhý prirodzený.Pre mňa bol lepší druhý pôrod .

denuss
21. aug 2023

Prvy prirodzeny, druhy planovana sekcia kvoli priecnej KP, treti a stvrty prirodzeny. Aj po sekcii boli moje prirodzene porody bez komplikacii, jazva nebolela, zotavovanie neporovnatelne, nic ma nebolelo okrem stahovanie maternice, ale to boli v kazdom pripade a po kazdom dalsom porode viac a viac..sekcia nikdy viac, mne ani spinal zle zabral takze mam hrozny zazitok

maryetta
21. aug 2023

Skus si pozriet aj skupinku po sekcii rodim prirodzene. Resp vbac.
Ja som mala prvu sekciu akutnu.
Druhy a treti porod prirodzene. Ako aj ten druhy-bol vlastne akoby prvy. Tak bolo poranenie. Opuchy. Ale ten pocit to je nieco uzasne. Treti porod bol ako z filmu 😂

euka210
21. aug 2023

Ja nie, ale svagrina tak mala a ok...asi lepsi prirodzeny, ale kazdy ma svoje +-

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre