Sterilizácia po treťom cisárskom

scarlett501
28. aug 2011

O 2 mesiace ma čaká pôrod tretieho bábätka.I tento pôrod, ako aj 2 predchádzajúce, bude prevedený cisárskym rezom.Môj gynekológ nástojí na podviazaní vaječníkov.Máte niekto za sebou tento operačný zákrok a ste bez zdravotných ťažkostí?

januska191
2. sep 2011

@scarlett501 ja som podstupila tento zakrok dobrovolne a bez navrhu. pre mna bolo jasne, ze viac ako dve deti urcite nechcem mat. Zdravotne problemy nemam absolutne ziadne a nemusim pri sexe rozmyslat, ci som si nezabudla zobrat tbl. Len ti chcem povedat, ze ak niesi na 100 percent rozhodnuta, ci to chces alebo nie, tak to nerob. Poznam dve zeny, ktore rodili 4x cisarskym a nebol problem. Podpisat som to musela uz 60 dni pred porodom, asi aby si to zena mohla este rozmysliet. Ale otehotniet moze zena este aj potom, len nie prirodzene ale umelym oplodnenym. ja som rada, ze som si to dala urobit a naozaj to nelutujem. Drzim palce

maca793
2. sep 2011

ahojte mne sa stalo pri poslednom pôrode to, že môj gynekolog sa ma spýtal, či to nechcem ☹ ☹ ☹
že mi preruší vajíčkovody popri šití. ja som nesúhlasila 🙂 a som rada

maca793
2. sep 2011

@januska191
ked si po steriliizácii máš aj menzes? do týchto vecí nevidím nemám rozhľad 😎

helena56800
2. sep 2011

@maca793 samozrejme, že máš 🙂

maca793
2. sep 2011

a ja myslela že človek má pokoj od nej 😝 je len na oštaru aj teraz mám dostať a je mi na hohohoho 😀 😀 😀 😀

vivusika
3. sep 2011

ja som na návrh dr. súhlasila so sterilizáciou pri druhom cisárskom ani tak nie preto, že druhý cisársky, ale aj môj vek 🙂 je to už pomaly tri roky a problémy žiadne ale zasa na druhej strane keby som bola mladšia, asi by som musela dlhšie zvažovať a premýšľať, to by nebolo asi také jednoznačné rozhodnutie 😉

januska191
5. sep 2011

po sterilizacii sa v podstate nic nezmeni, akurat, ze uz prirodzene nemozes otehotniet. Menstruaciu mavam normalne. Ale ako som uz napisala, myslim, ze to je len pre zeny, ktore su naozaj rozhodnute.

koralovka
20. dec 2011

Čaká ma tretí cisarák a jednoznačne posledný, som rozhodnutá, potom by to bolo už o zdraví a trampotách s antikou alebo nebodaj s potratom...myslím že v prípade cisarákov niet čo riešiť ak žena rodí ľahko normálnou cestou a má podmienky prečo nie, ale tu je to už o inom..určite sa nechám podviazať, tiež som rozmýšľala nad možnými vedlajšími príznakmi, ale nemalo by to byť nič hrozné🙂

olejka
25. jún 2012

Ahojte,myslite si že si musíte dať podviazať vajcovody?Nie ,nie je to nutné...z hladiska veriaceho človeka dokonca na to doktori nemajú právo. Na Slovensku to robia ale vsade vo svete už dávno po troch cisárskych nie...kedysi sa robili cisárske rezom zhora nadol a boli nebezpečné...priečny rez sa zhojí skôr a nie je ,
ak žena nemá iný problém ,
problém po treťom cisárskom mať aj ďalšie...
https://www.modrykonik.sk/forum/zdravotne-problemy/mam-ist-na-3-porod-po-2-cisarskych-rezoch/

miskakyska
27. jún 2012

@olejka ahoj..mne pchali papiere podpísať už pred druhým cisárskym...

olejka
28. jún 2012

@miskakyska tak to je mi luto.mala si problémy v tehotenstve?

yvkay
9. okt 2012

@miskakyska ahoj,mam tu istu skusennost,tiez ma dr.tlacil aby som si dala urobit sterilizaciu ked som cakala druhe dieta,ale ja som nesuhlasila,a teraz cakam tretie,a zasa to iste,nedal mi ani cas si to premysliet,dal mi vypisat tlaciva,a kazal odniest do nemocnice,chcem sa iba opytat,da sa ta ziadost nejako stiahnut spat?on mi vravel ze ano,ze si to mozem este premysliet,ale ako ked ziadost tam je podana.dakujem za odpoved ak ma nejaka taku skusennost podomnu mojej.

kalifa28
9. okt 2012

@yvkay kludne aj na operačnom stole možeš ešte odmietnut sterilizáciu a nikto nemá právo po tvojom nesuhlase sterilizovat.

yvkay
9. okt 2012

@kalifa28 ja som tu ziadost stiahla,len este budem k nemu chodit asi vyse mesiaca,tak to sa od neho napocuvam blbych reci,to su ty nasi chapavy lekari,bohuzial :(

euka210
11. okt 2012

cudujem sa tomu bludu, lebo je to zasah to Tvojho tela a preto Ti nic nemozu nakazat! Sloboda tu je. Bezne sa vo Franc. napr. robi aj 5 sekcii a nikto s tym nema problem. To ze max. 3 je aky zastarany nazor...to su niektori doktori riadne za opicami.

stana34
12. okt 2012

ahojte,ja mam tri deti a tiez som mala vsetky cisarskym a doktor mi ponukal sterilizaciu ,ale s manzelom sme sa rozhodli to neurobit,preco by som to mala podstupit ked nemam problemi.ale to si kazda z nas musi rozhodnut sama.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre