Marcipánové torty - recepty na korpusy, krémy, poťahové hmoty

dadka212
23. jún 2012

ahojte, zakladám novú tému, aby to bolo prehladnejšie, takže ak má niekto zaujímavé recepty sem s nimi, ja skopírujem tie, čo mám zozbierané 🙂

jakelina
30. jún 2013

@mirka283 co tady tak čtu jak holky píšou, tak žádná do krému nedáváme margarín, ale poctivé máslo. Pro mě osobně je to blééééééééééé, normálně by mě natáhlo, kdybych měla sníst krém s margarínem 😝 😝

mirka283
30. jún 2013

ja som len chcela vedieť, či ked ho tam roztopit do tepleho kremu ci mi to potom zhustne, nic ine som sa nepytala

zkutnikova
30. jún 2013

@vierka0 chcem sa opytat...tie 2xvanilkovy CremeOle to su pudingy???alebo?? dakujem

reruna
30. jún 2013

@zkutnikova creme olé pudink bez vaření dr. oetker

vierka0
30. jún 2013

@zkutnikova presne tak, je to puding bez varenia 🙂

luciahromadkova
30. jún 2013

@mysiatkoo dakujem pekne za recept 😵

luciahromadkova
30. jún 2013

@mysiatkoo este ma napadlo slahacka ma mat 250g a coko 100g? , a aku coko je najlepsie pouzit ? je vhodna aj coko z lidla ta 200 g 52% na varenie?

mysiatkoo
1. júl 2013

@luciahromadkova nieee. pomer je 2:1 gramazovo... cize na 250ml slahacku davam 500g coko ..a pouziva presne tu lidlovu 😉

luciahromadkova
1. júl 2013

@mysiatkoo dakujem pekne

sven
1. júl 2013

ještě jednou holky díky za rady ohledně pravého marcipánu. Dort se se oslavenci (synovi ) líbil a byl z něj nadšený a to mě hřálo u srdíčka nejvíc a tak veškeré moje vztekání při modelování a potahování bylo nakonec zapomenuto, i když to teda chvílema bylo fakt za trest 🙂

sven
1. júl 2013

uf, koukám, že jsem to hodila do špatné diskuze ... pardon 🙂

mailli
4. júl 2013

holky, napsala jsem dotaz do špatné skupiny, tak to sem okopíruju... snad některá poradíte?

mám na vás záludný dotaz 😀 nedělala jste některá krém se šampaňským? něco jsem na netu našla, ale mám pocit, že to moc dovnitř dortu nejde (recepty jsou spíš na krém, který je dezertem sám o sobě, ne náplň)... já bych si ho i nějak vymyslela, ale nějak nevím jak 😅 resp. nenapadá mě co dát jako základ krému. kdybych dala máslo, tak se bojím, že se mi to zdrcne...

jakelina
8. júl 2013

@mailli já ne.

millada
8. júl 2013

Neporadili by ste mi prosim recept na nejaku sviezu tortu? S jahodami napriklad, neviem aky krem k nim. Nechcem maslovy, skor mozno tvarohovy... A tiez korpus nejaky nie suchy, taky mozno olejovy, orechovy. Prečitala by som dozadu strany, ale potrebujem to surne, uz nemam čas velmi 😅 Dakujeeeem 😵

jakelina
8. júl 2013

@millada hned na první straně máš recept na pribináčkový krém, ten je z tvarohu a recepty na korpusy jsou tam taky i na ořechový

linka
9. júl 2013

ahojte,neviete mi poradit co s karamelovym topingom? mam toho asi pol kila,vdaka 😉

zz134
10. júl 2013

Dievcata pls casto tu spominate rafaelo krem. Neviem ho vsak najst. prosim prosim recept.DAkujeeem

medovka14
10. júl 2013

ahojte, neviem ci sa to uz niekto pytal, priznam sa nechce sa mi citat vsetky strany 🙂 len mam otazocku, aky krem davate pod potahovu hmotu? Ja pouziva WI... chcem urobit dcerke babrie totku, tak rozmyslam cim to natriet zvonka 🙂 dakujeeeem

zuzanam80
12. júl 2013

@zz134 neviem ci je to este aktualne ale najdes ho v tejto teme hned na prvej strane 🙂

beaca
16. júl 2013

ahojte kocky, chcem sa opytat na nazor., idem piect tortu, mramorovy korpu + jogurtova plnka idu k tomu maliny ? ak ano, tak kupila som tie mrazene, je potrebne ich nejako rozmrazit? ci priamo na plnku ? este som s mrazenymi nerobila., ☹ a este natierate cesto aj lekvarom pod jogurtovu plnku ? dakujem

pipka
16. júl 2013

@beaca do tejto temy by sa mali vkladat len recepty, aby to bolo prehladne 😉
aj ked zial, uz je tu z toho galimatias 😅 ☹

ak mas akekolvek otazky o peceni, pytaj sa tu 😉 :
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/marcipanove-torty-rady-a-postupy/

mamina1978
20. júl 2013

CUKINOVY KOLAC ........................... nadychany , jemny 😉 🙂

3 vajcia zmiesame s 400 g cukru do penista ,
pridame 150 ml oleja ,
150 ml citronovej malinovky s bublinkami ( moze byt aj 150 ml sytenej mineralky a par kvapiek citronu )
300 g hladkej muky
1 PDP
300g nastruhanej cukiny na hrube slize
150 g mletych orechov
1 cajova zarovnana lyzicka skorice
3 polievkove lyzice kokosu

pecieme 25 - 30 minut na 180 stupnov

Po vychladeni polejeme vrch ciky - caky horkou cokoladou ................... 🙂

cornelia91
21. júl 2013

Tiež som hľadala nejaký schopný recept na korpusy a veru, našla som 🙂 http://dobruchut.aktuality.sk/recept/8543/fotor... ...samozrejme plnku už každý podľa svojej chuti 🙂

aduskatt
21. júl 2013

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PROSIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DO TEJTO TEMY VKLADAJTE VYHRADNE RECEPTY, NIC INE, INAK TO STRATI NA SVOJEJ POVODNEJ FUNKCII A BUDE TU BORDEL, NIC NENAJDEME🙂 VSETKY BABULKY, KTORE MAJU AKEKOLVEK OTAZKY PROSIM, ABY SA NA HOCICO OHLADNE PECENIA A TORT PYTALI TU: https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/marcipanove-torty-rady-a-postupy/
DAKUJEM VELMI PEKNE ZA POCHOPENIE

brunila
31. júl 2013

Dort kiwi šlehačkový
Ingredience

5 vajec, 150 g krystal.cukru, 90 g hl. mouky, 60 g pomletých mandlí, 15 g oleje, 15 g vody, 6 dcl smetany na šlehání, 40 g ml. cukru, 6 ks kiwi


Postup přípravy

Cukr, žloutky, olej a vodu vyšleháme do pěny. Přidáme mouku smíchanou s mletými mandlemi.
Z bílku ušleháme tuhý sníh, který lehce vmícháme do žloutkové směsi. Dáme do vymazané a vysypané dortové formy.
Dáme do vyhřáté trouby a pečeme dozlatova. Vychladlý korpus rozřežeme na 3 díly. Kiwi očistíme, pokrájíme na kolečka, rozložíme na spodní část korpusu, na to dáme ušlehanou šlehačku s cukrem, zatížíme druhou částí korpusu.
Opět poklademe kiwi,šlehačku a třetí díl korpusu. Povrch dortu potřeme zbylou šlehačkou a dozdobíme kolečky kiwi. Mužeme pocákat rozpuštěnou čokoládovou polevou.

marcelka932
2. aug 2013

ahojte maminky prosim vas chcem skusit spravit plnku tu pribinackovu podla vasich. receptov no neviem co je to ten vanilkovy creme one dakujem

halienka
2. aug 2013

@marcelka932 Creme Ole vanilkový nájdeš pri pudingoch, pretože je to vlastne tiež puding, ktorý sa ale robí za studena. Keď pôjdeš robiť pribináčkovú plnku, tak len do jednej misky daj naraz tvaroh, smotanu a vysyp zo sáčku tento Creme ole a naraz to všetko ušľahaj a je to 🙂 a teda podľa chuti ešte potom pridaj práškový cukor, lebo ten Creme Ole je už sladký, tak radšej po ušľahaní ochutnaj a ak by sa ti zdalo málo sladké tak daj ešte práškový cukor a došľahaj.

aduskatt
2. aug 2013

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PROSIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DO TEJTO TEMY VKLADAJTE VYHRADNE RECEPTY, NIC INE, INAK TO STRATI NA SVOJEJ POVODNEJ FUNKCII A BUDE TU BORDEL, NIC NENAJDEMEemoticon VSETKY BABULKY, KTORE MAJU AKEKOLVEK OTAZKY PROSIM, ABY SA NA HOCICO OHLADNE PECENIA A TORT PYTALI TU: https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/marcipanove-torty-rady-a-postupy/
DAKUJEM VELMI PEKNE ZA POCHOPENIE

brunila
11. aug 2013

Citronová náplň do košíčků

1/8 másla
25 dkg ml.cukru
ze 3 citronů šťáva
ze 2 citronů kůra
Máslo zvolna rozpustíme,přidáme ml. cukr a šťávu s kůrou z citronů.
Přivedeme k varu.Mezitím si rozšleháme v misce metličkou 3 vejce,máslo odstavíme a vejce přilijeme.Za stálého míchání opět přivedeme k varu,odstavíme a přepasírujeme přes cedník do misky nebo sklenice na zavařování. Necháme vychladnout,dáme do lednice.Vydrží(pokud se nesní) i 3 týdny.
Lžičkou dáváme do lineckých košíčků a zdobíme kroužkem šlehačky nebo máslového krému.

Mooooooc dobré,osvěžující.

brunila
11. aug 2013

Tady je fotečka,nějak se mi nepovedla vložit s receptem. 🙂