Vzťah s výrazne starším mužom- 20 a 42

betty_image
28. feb 2021

Ahojte baby,

chcela by som sa spýtať na Váš názor, kedže predpokladám, že ste tu staršie a vo vzťahoch skúsenejšie. Mám 20 rokov a mám priateľa, ktorý má 42 rokov. Je to rozvedený muž, bývalý vzťah má vysporiadaný riadne, čiže nejde o žiadneho zadaného či ženatého muža.
Dali sme sa dokopy len nedávno, je ku mne milý, láskavý, vymýšľa nám program, dovolenky, výlety, je mi s ním príjemne, sú to pekné chvíle, ale ja mám pocit, že to nie je láska, ozajstné zaľúbenie, aké by to malo byť. Predtým som vzťahy nemala, len známosti, nikdy nie vzťah ako taký, čiže tam som vedela, že tých chalanov nemilujem, ale teraz mám zmiešané pocity.
Ako vy cítite, že je to láska a dotyčného človeka skutočne milujete?
A myslíte, že tie zmiešané pocity môžu byť kvôli tomu, lebo priateľ je výrazne starší?

Ďakujem za Vaše názory.

Prajem Vám pekný víkend.

sima338
28. feb 2021

@betty_image Ahoj, ak necítiš lásku, tak to o láske asi nebude...nepremýšľala si nad tým takto?

zuzka0605
28. feb 2021

NIE zasadne NIE

pribinak
28. feb 2021

Veď ti môže byt otcom 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

ckocka
28. feb 2021

V dvadsiatke ťa čas snáď nikam netlačí. Pobav sa ak je ti s ním dobre, on sa pobaví, a potom pojdete každý svojou cestou. Alebo spoločnou.

littlebubble
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panelacikova
28. feb 2021

@pribinak veru, otras. v tomto veku absolútne neprijateľné. a vôbec, 22 rokov..... to je fakt moc.

betty_image
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
betty_image
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domak2
28. feb 2021

@betty_image ak sa musíš pýtať či je to láska, tak to nie je láska. Jednoduche 🙂

betty_image
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
3009
28. feb 2021

@betty_image ak chceš s ním vzťah tak si polož otázku, či to bude idálne aj za 20 rokov, ty 40 a on už pomaly dôchodca s chorobami 60. Ak budeš mať s ním deti, tak budeš chcieť chodiť po dovolenkách, výletoch a to ti poviem ak aj bude v 60-ke zdravý, tak už sa mu nebude chcieť, a budeš chodiť sama. To je realita. A nehovorím už o chorobách.

mpg
28. feb 2021

@betty_image Tiež by som povedala, že si toto treba dobre premyslieť a nie rýchlo mať dieťa, príp. svadbu, lebo ono to zo začiatku nevyzerá tak, ale keď má muž záväzok, nikdy sa nedá vedieť aké budú ďalej s tým dieťaťom problémy, príp. či by chodil k vám na striedavú starostlivosť. Aj ten vekový rozdiel je dosť veľký, k takým starším mužom majú ženy (20 roč.)niekedy rešpekt a tí starší muži si zase myslia, že všetko vedia lepšie.

littlebubble
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
unicornlady
28. feb 2021

Mne prvé napadlo, že momentálne ti to môže vyťahovať- už je nejak zabezpečený, dom, práca.. môže ťa brať na dovolenky, rozmaznávať ťa, starať sa. Čo väčšina chalanov v tvojom veku buď študuje alebo začína v živote.

Ale fakt po viac rokoch už by bol ten rozdiel citeľný.

betty_image
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
28. feb 2021

@betty_image my netusime co citis v srdci, tak ti nevieme napisat, ci to je alebo nie je laska. Ja mam muza o 11 rokov starsieho a to je celkom dost. O 22 rokov je starsi odo mna moj otec, a veru fungovat az s takouto vekovou kategoriou by som asi nevedela dlhodobo...

unicornlady
28. feb 2021

veď vravím, že podľa mňa ti vyhovuje to, že sa o teba stará a máš sa pri ňom dobre, keďže rovesníci by ti toto nemohli všetko dať

unicornlady
28. feb 2021

navyše to môže byť aj to, že má aj dieťa, je taký možno viac "usadený" a nie vetroplach, je zrelší než tvoji rovesníci, nemusí sa už tak hľadať, má nejaký prehľad o živote, niečo naučené, skúsenosti... samozrejme, to imponuje

betty_image
autor
28. feb 2021

@0silvia0 Aj ja si to uvedomujem, aj keď my si povahovo rozumieme, máme sa stále o čom baviť, máme spoločné záujmy, aj keď ešte spolu nežijeme a to každý vraví, že je iné. Zatiaľ si užívame spoločné chvíle, dovolenky, výlety, sex, hráme golf, chodíme veľa na prechádzky do prírody...ale spoločný život by bol asi zase o inom...keby spolu žijeme v jednej domácnosti

sima338
28. feb 2021

Kočka, čo sa pýtaš. Áno, je to veľa, mohol by ti byť otec, ale nie je, to je podstatné. Ak je ti s nim zatial dobre, uži si to, je to tvoj prvý vzťah ako píšeš, nech máš na prvú lásku pekné spomienky, ale nebuď sklamaná, ak to nevyjde, lebo jedného dňa sa môžeš zobudiť a povedať si, že tak k sebe starého muža nechceš a začneš si všímať mladších mužov v tvojom okolí. 🙂

elizabet173
28. feb 2021

@betty_image ani by som nad vztahom neuvazovala. Teraz je to prijemne, rozhladeny, zabezpeceny muz, urcite ti to imponuje. Ved co 22-24 rocny este studujuci, ktory nema nic, ze? Nepokaz si zivot. Nie, nie, nie a este raz nie. Takyto vztah ma buducnost len ojedinele

littlebubble
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
osky
28. feb 2021

@betty_image
Teraz to tak necitit,ale cim budete starsi,tym bude ten vekovy rozdiel citelnejsi.
Ty budes 40tnicka plna zivota a on uz bude na dochodku.
Je to velmi vela,nechapem,ako si aj nazorovo mozete sadnut,ako partneri.
A uz vobec teda aj intimne...co ja viem.
Ty si este v podstate decko,mlada zaba,mas cely zivot pred sebou.
A on uz ma pol zivota odziteho....
Ja nevravim,ze ho uz nic necaka
Ale ma si najst seberovnu nie pliest hlavu mladej kocke.
Byt tvojou matkou,nebola by som nadsena z takehoto vztahu.

basska_b
28. feb 2021

@betty_image Ahoj, pozri si túto skupinu
https://www.modrykonik.sk/group/6047/
Tuto ti všetky napíšu že nie. Najmä tie, ktoré to nikdy nezažili. Ale pozri. Je to tvoj život. Napíš si pre a proti. Jedna vec je, že si rozumiete, trávite spolu voľný čas. Druhá vec je chémia, láska. Je veľa párov šťastných aj s veľkým vekovým rozdielom. Môj muž je odo mňa o hodný kus starší, zatiaľ nepociťujem nejake problémy, rozpory a ani sa budúcnosti nebojím... čítala som na jednom poľskom fóre, že babu odhovárali a nakoniec to dopadlo tak, že sa zobrali, mali deti, no ona dostala rakovinu a zomrela po pár rokoch. Nikto nevieme dňa ani hodiny. Naše rozhodnutia sú v našich rukách. Pýtas sa žien, ktoré sú skúsenejšie, ale mali by ti tu odpísať len ženy, ktoré majú skúsenosť s takýmto vzťahom. Takých žien je málo. keď chceš, napíš mi súkromnú správu, verejne to tu písať moc nechcem.

betty_image
autor
28. feb 2021

@littlebubble Ani mne on nefinancuje život, preboha. Ano, platí keď kdekoľvek sme, to je pravda, ale rozhodne mi na účet žiadne peniaze neposiela ani nedáva.

betty_image
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eskop
28. feb 2021

@betty_image mala som starsieho, tiez mal 42 ja sice 27 a bolo to super, staral sa o seba, bol atraktivny, aktivny len mal uz decka a tie boli u neho na prvom mieste(co je pochopitelne), uz by som chlapa s deckami nechcela ako slobodna, ale po case sme sa rozisli z ineho dovodu. A potom som si nasla uz mojho manzela a je medzi nami pol rocny rozdiel😀 a to som si nikdy nevedela predstavit vztah s rovesnikom.

evelyn246246
28. feb 2021

Je to " dobry vztah" na sprijemnenie ... spolocne dovolenky ...uzivanie si .. ale realne ... keby chces neskor rodinu a deti ... myslim ze jemu sa to uz chciet nebude kedze ma odzite ... a ak to ostane len pri uzivani si ... ty v 40tke aktivna ..on uz dochodok ..pripadne choroby ...alebo len minimalne pasivita z jeho strany vzhladom k veku ...nemusis si najst rovesnika ale taky rozdiel ako mas je na moj vkus uz velmi ...a uz len tym ze asi citis ze to nieje ono ...teraz v zaciatkoch a pytas sa na to tu na fore ...myslim ze sama poznas odpoved , ze to laska nieje.

unicornlady
28. feb 2021

inak v 20-tke a ešte aj prvý vzťah, to by si mala byť zamilovaná tak naplno, slepo, naivne, bláznivo, vášnivo, nádejne... lebo tie prvé skúsenosti bývajú také, že človeka to naplno pohltí.
tak preto neviem, či to pre teba nie je skôr vzťah z rozumu a pohodlnosti, nič nemusíš riešiť, on ti všetko dá ... je zrelší, zabezpečenejší, ...

zase mladší muž ťa nebude rozmaznávať a kupovať ti všetko, ale mladší muži zvyknú bývať ešte viac radostnejší, menej zatrpknutí životom, sklamaniami...

moniquer
28. feb 2021

Nooo, neviem, si predstaviť, žeby môj priateľ bol s mojou dcérou, keďže by to tak vekovo vychádzalo. Len si ty hľadaj seberovných, ešte "nepoškrvených" chlapcov súcich k sebe. A potom k tomu pravému budeš cítiť to, čo k tomuto nie.