Vyjadrenie k návrhu o rozvod a odvolania na návrh o rozvod

lenkademka
3. jún 2015

Chcela by som sa informovať či máte niekto skúsenosti s reagovaním na podanie žiadosti na rozvod či prípadne odvolanie na návrh, že s ním nesúhlasím. Manžel podal žiadosť o rozvod a ja mám od prevzatia predmetného návrhu možnosť sa k návrhu vyjadriť do 10 dní. Tak teraz píšem vyjadrenie na jeho návrh a žiadam súd o zamietnutie predmetného návrhu nakoľko chcem naše manželstvo zachrániť a som ochotná podstúpiť manželskú poradňu a spraviť všetko pre to aby som naše manželstvo zachránila. Chodili sme aj pred tým do poradne ale boli sme tam len 2 krát a to ja považujem za málo keď sa jedná o záchranu manželstva.
Pomohlo Vám , keď ste podali odvolanie, že nesúhlasíte s návrhom žiadateľa a odložilo sa pojednávanie na súde. My máme prvé pojednávanie 9.7.2015 a do 10.6.2015 musím podať vyjadrenie k návrhu, v ktorom uvádzam že nesúhlasím s rozvodom a chcem zotrvať v manželstve. S manželom nemáme deti a sme od seba pol roka odlúčený, odišla som na jeho žiadosť s tým že si dáme myšlienky dokopy a potom uvidíme, ale manžel to už nechcel po mesiaci riešiť záchranou manželstva nakoľko ja to chcem zachrániť od začiatku nášho odlúčenia. Za každý názor, radu či skúsenosť ďakujem,

guinevre
3. jún 2015

@lenkademka Ked uz pol roka neche manzelstvo zachranit, ako ho donutis do toho aby v tom zotrval? Hlavne ked nemate deti, nechce byt s tebou? Tak si vysporiadajte spolocny majetok a dovidenia, ked uz na zaciatku to takto nefunguje, nebude ani neskor. Nechcem ta odradzat, ale na tvojom mieste, ked pol roka nechce so mnou mat nic, tak ho do toho nebudem nutit.

esterba
3. jún 2015

@lenkademka technicka poznamka - nepises odvolanie, ale vyjadrenie (odvolanie budes pisat az vtedy, ked sud vyda rozsudok o tom, ze vas rozvadza). Napis do vyjadrenia vsetky dovody, pre ktore nesuhlasis s rozvodom. Prvemu pojednavaniu sa nevyhnes tak ci tak, jedine, ze by niekto ochorel a pod. A neviaz sa na to, komu to tu ako dopadlo, nikto nema rovnake manzelstvo ako ty, a len malo ludi z MK rozvadzal tvoj sudca.

klincek
3. jún 2015

@lenkademka ako vravi ester, pises len vyjadrenie-a uved don vsetko, co povazujes za dolezite v suvislosti s tym, aby manzelstvo zostalo zachovane.
ak by ste sa obaja bez ospravedlnenia nedostavili na pojednavanie, sud musi konanie aj bez navrhu prerusit-ale ak manzel rozvod chce, on tam asi pojde..a ak je uz rozhodnuty, vela s tym neurobis. zvlast ak nemate deti. v takom pripade sa rozvadza "lahsie".

kaktusik007
3. jún 2015

@lenkademka kedze nemate deti, vas zvazok je formalny a nikoho nemozno nutit , aby v manzelskom zvazku zotrvaval.... inymi slovami - mozes sa aj na hlavu postavit, cele co dosiahnes je odrocenie a natahovanie, ale viac ako 1x to odrocene nebude.

proste na svadbu treba dvoch, na rozvod staci jeden.

tak sa s tym vyrovnaj

bonaqa2013
3. jún 2015

Neviem či by som chcela s niekym nasilu žiť, keď ma on nechce. Asi nie..... ak nemáte deti, tak viac menej tam nie je o čom.

lienkan
6. jún 2015

@lenkademka 9.7. mam rozvod aj ja - tiez poziadal manzel... rozdiel je len, ze ja sa rozviest chcem. Pravdepodobne Vas manzel uz plava v inych vodach .... budte rada, ze ho "odplavy voda" - casom sa mu podakujete, aj ked to tak teraz nevyzera.

sheldonc
9. jún 2015

mna by inak zaujímal dôvod, pre ktorý sa muži takto rozhodli, lebo ak sa pre rozvod rozhodne žena a spraví ten krok, pochopím, ak sa tak rozhodne muž, tak to už musí byť tutovka a teda vážne rozhodnutie, nakoľko muži sú jednoduchí, pohodlní, lenivý a rozvádzať sa im vo všeobecnosti nechce, aj ked majú dotyčnú ženu v paži. zakladateľka, zbytočne bojuješ, podľa popisu nechápem načo???? nechápem, načo sa mu cpeš do r.iti? nemá to zmysel a akom to niekto vyššie spomenul, po pár rokoch uvidíš, že to bolo správne rozhodnutie, aj ked teraz sa ti to tak nejaví. všetko v živote má svoj zmysel, nič sa nedeje náhodou. 😎

chihuahua81
10. jún 2015

marna snaha, rozvedu vas.. byvate pol roka od seba, tipujem že minimálne toľko sa sexuálne nestýkate, nemáte deti, manželstvo neplní žiadnu funkciu podľa zákona o rodine... tam nie je o čom, on s tebou evidentne nechce byť, tak čo chceš ešte riešiť?

masabi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz