Ako motivovať bábätko dvíhať hlavicku v polohe na brušku?

18. jún 2023

Ahojte naša malá bude mat čoskoro mesiac a polohu na brusku neznáša, bud sa pri nej veľmi nervuje a place alebo proste leží a len pozerá.
Len pár krát sa stalo že sa snažila hlavicku dvihat. Snažím sa ju dávať na brusko niekoľko krát denne ale čo z toho keď ona tu hlavicku proste nedviha 😃 ako jej dopomôcť aby zacala používať svaly a hlavicku dvihat ?
Doktorka sa nás na poradni pýta ako na tom sme s polohou na brusko a citim sa strašne aj pri jej pohľade na mna keď vravím že nám to veľmi nejde

simona20201309
18. jún 2023

Véd je ešte malinka. Stačí aj minutu- dve , niekoľko krát za deň. Normálne si stopni 2minuty a nech sa jeduje....máloktoré bábätko to ma rado. Skus čiernobiele leporela, hrkálka, hocičo co by ju mohlo zaujat. Ľahnite si oproti nej a cvičiť. Proste musí, a nepolavit len preto, že sa jeduje. Postupne čas predlzuj.

simona20201309
18. jún 2023

A neviem ci nie je priskoro (Kľudne nech ma nejaká fyzio opravi) , ale možno by som už dávala trosku na fitloptu na bruško a jemne ísť dopredu a dozadu. Nepamatam si od koľkých mesiacov som toto robila s mojou, naozaj nepamatam mesiace. Ale fitlopta sa vám určite zíde aj na neskor.

drake122
18. jún 2023

Mesačné dieťa nemá čo také robiť ešte.

basulaak
18. jún 2023

Tu mal moj presne 1,5 mesiaca. Davala som pred neho kontrastne hracky, knizky. Aj mna sa to lekarka skoro pytala ci davam. Tak neviem. Mal zaujem pozerat po takychto hrackach.

aliaray1
18. jún 2023

A nema zastavene vetry? Na to su super prirodne kvapky...Babycalm. Alebo espumisan. Nema herniu?-vyduty pupcek? No a my sme nedavali nikdy vecer, len pocas dna a max na 5 min alebo kym zacala plakat...to sme hned koncili.
Davali sme jej oblubenu cervenu chobotnicu s rolnickou s ktorou sme sa hrali. Takto som jej cvicila aj ocka.

simona20201309
18. jún 2023

A ešte, určite nenechavat na mäkkej podložke (na posteli) Čo najviac nech je na zemi, na penovej podložke. Tie kontrastne hracky sú super a vieš si vytlačiť z internetu rôzne kontrastné obrázky.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cimage
18. jún 2023

Moje deti neznasali byt na brusku, revali, najmladsia mala reflux, tak aj vracala. Nedavala som ich a v pohode. Vsetko zvladli, pretacat sa, 4nozkovat, sediet a aj chodit. Nesilila som to.

basska_b
18. jún 2023

Moje tiez mali reflux a okrem toho aj velke hlavy, 90-99 percentil. Bolo to ciste trapenie. Sami zacali drzat hlavku par dni pred 3 mesiacmi

jaskolka
18. jún 2023

Dávať na par minút. Deti si rôzne, syn to nenávidel, reval ako besny na bruchu, nenútila som ho no bez problémov potom zvládal vsetko, pretacal sa, plazil, stvornozkoval, chodil. Ale na bruchu jednoducho byť nechcel.dodnes si takmer nikdy tak neliha ani v spánku ani pri hre.
Dcera opačne, ta byť na brušku milovala, dokázala tak byť dosť dlho, sledovala hračky a potom už sa sama stále otočila.
Skus si ju sa dávať na hrudník, tam obvykle bábätka hlavičku dvíhajú bez problémov a rady.