Cvičenie s trojmesačným bábätkom

28. máj 2021

Ahojte. Mam cerstvo 3 m dcerku, boli sme v poradni a dr krutila hlavou ze este jej pada hlavicka v zaklone (tahala ju za rucky do polosedu). Mam ju davat vela na brusko. Snazim sa ale malicka tak dlho nevydrzi a zacne hend plakat. Ako s nou mam cvicit aby sme posilnili krk a hlavicku? Mate niekto skusenosti? Dakujem

karhu
28. máj 2021

davat ju na brusko castejsie, na pevnom povrchu, to ze sa jej to nepaci a place je normalne - ved cvici, posiluje🙂
ine cviky moze odporucit jedine fyzioterapeut po dokladnom vysetreni, a tam by uz plakala inak😅

slove30
28. máj 2021

Ahoj aj my sme mali ten isty problem so synom...jedine ju davat na to brusko co najcastejsie aj ked len na chvilku, ukazuj jej hracky, hrkalky,jas sa s nou..nejako ju zaujat aby dvihala hlavku...ked ju budes davat castejsie na brusko ona si nato zvykne...my sme chodili aj na cvicenia k fyzio...a to som s nim potom musela cvicit tri krat denne a to sa inak jedoval pri tom 🙄 ...teraz ma 1,5 roka a beha o stosest 😉 ..vsetko dobehol....

katkamatka7
28. máj 2021

Ahoj. Dávať na bruško. Aj keď sa jej nepáči, jeduje sa, pretože ak chce vidieť, musí zdvihnúť hlavicku. Čím si posilní svaly má to potrebné. Skús postupne, koľko zvládne, na 5 minút na bruško,zase na chrbátik na pár minút zase na bruško na 10 minút. Na rukách skús polohu ,,tigrík". Keď je na chrbátiku, skús hračkou prechádzať popred jej pohľad, aby otáčala napravo a naľavo, pomaličky. A pridaj aj hore aj dole. Môžeš použiť hrazdičku s visiacimi hračkami pre bábätká. Aj na chrbátiku tiež trénuje a na brušku tiež bude chcieť vidieť, čo je okolo.

laura1607
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
carduelis
28. máj 2021

Tak dieta by v tych 3 mesiacoch uz malo zvladat past koniky, pozri na fb Fyziomama videa, alebo aj na youtube ako vyzera vyvoj dietata a ked uvidis ze sa to lisi od tvojho tak sa pytaj na fyzio. Netreba to podcenit a v tomto veku sa najrychlejsie opravuju chyby ale aj najrychlejsie fixuju nespravne polohy. Ja to teraz riesim s mojou 4,5 mes

sofiella
28. máj 2021

Hlavne tvrdú podložku. Žiaden matrac, postel, gauc...! A nechaj ju na brusku aj keď sa zlosti a trosku poplace. Ja som moju nechala aj poplakat 2-3 min, ved som bola pri nej a tisila ju, robila jej divadielko. Časom sa to predlzovalo.

marianarem
28. máj 2021

V akych polohach ju drzis/nosis? Okrem polohy na brusku sa da vela vyposilovat v polohe tigrika alebo klokanka. Nas to na brusku tiez nemal rad, travil tam velmi malo casu (10min denne mozno), ale pekne posilnil vdaka tymto poloham. Ako 3.5 mesacny sa potom uz sam otacal a pasol koniky uz aj dlho vkuse.

autor
28. máj 2021

Dakujem vsetkym za tipy

@marianarem nosim ju ako na odgrgnutie, obcas celom dopredu opretu o moj hrudnik.

marianarem
28. máj 2021

Ja som davala aj odgrgnut v tej polohe tigrika, rad sa tak nosil.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fifina75
28. máj 2021

Moja tiež neznášala byť na brušku, tak som ju vyzliekla len do plienky a ukazovala rôzne hračky hlavne zvukové, svetielka, hrala na skrivacku (zakrila tvár do dlaní) časom sa to pomaly predlzovalo

konatt
20. mar 2024

ahoj dobehli ste? prave riesim to iste