Recept na zdravé "keksy"

ma12345
14. aug 2018

Baby, ak mate, dajte nejaky dobry a overeny recept na "keksy" pre ca. 11 mesacne dieta. Idealne bez vajec, minimum cukru (nejaky zdravsi, ked uz), nie celozrnne (kedze to este nemozu v tomto veku).
Budem vam vdacna ;)

dominika6
14. aug 2018

@ma12345 však si kúp oblátky a zlep s lekvárom...lekvár si môžeš uvariť doma..

lubik87
14. aug 2018

@ma12345 ahoj ja robím z malych vločiek namočím na noc do vody potom vyžmýkame a pridám buď sušené ovocie ( susime doma a predtým tiež.namocim ) alebo normálne čerstvé a dve žĺtka. Ak máš len veľké vločky tak je ideálne všetko spolu nechať namočené v malinku vody a.pomliet na mlinceku na mäso potom pridať to vajce a pečieme v rúre na 180 pár minút ..musíš pozerať ..nieje v tom.cukor ja sa tým napchávať keď ma. Chuť na sladké 🙂 pre väčšie deti som to.mocila.v.cokolade 🙂

ma12345
autor
14. aug 2018

@dominika6 vtipalek, cooo?

dominika6
14. aug 2018

@ma12345 prečo..čo si o tom v živote nepočula?

ma12345
autor
14. aug 2018

@dominika6 vsak chcem daco zdravsie, hlavne bez bieleho cukru.... nech nemam doma miselinka 🙂

ma12345
autor
14. aug 2018

@lubik87 jednoduche a dobre... dakujem za napad ;)

dominika6
14. aug 2018

@ma12345 ved vravím džem si uvaríš doma..môžeš ho robiť s trstinovým cukrom..je to úplne normálna vec..na nete je xy takých ,,falošných,,horaliek..
my sme mali domáci jahodový džem,natrela som na oblátky vo viacerých vrstvách a bolo..ved ich nejde zjesť kilo

lubik87
14. aug 2018

@ma12345 áno je to super 🙂 dúfam že budú chutiť 🙂

lubik87
14. aug 2018

@dominika6
@ma12345 ináč kočky ja robím teraz lekvare kôli malej bez cukru ..máme riadne sladké slivky aj broskyne ani tam nechýba a zaváranie tiež.len s čistou vodou ..neverila som že toľko cukru vylezie z toho ovocia 🙂 a dávam štipku soli to vraj pomáha dostať cukor von 🙂

dominika6
14. aug 2018

@lubik87 ano ved práve že do domácich lekvárov cukor vôbec netreba..sú prirodzene sladké

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubik87
14. aug 2018

@lenkakravcova Haha no tak to áno :D tam veľakrát ani cukor nestíha :D

dominika6
14. aug 2018

@lenkakravcova netuším čo to je

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominika6
14. aug 2018

@lenkakravcova 😀 jaaaaj tak to nieee.to robíme iba sirup..lekvár som v živote ríbezlový nejedla..

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucettka
14. aug 2018

Vynikajuce su tieto https://tinkinerecepty.sk/detske-peciatkove-sus... - pise, ze od roka. Predpokladam, ze kvoli maslu. To sa da nahradit ghee a muka v pohode len spaldova hladka. Este su super https://tinkinerecepty.sk/spaldove-mrkvaciky-so... - muka tiez hladka, namiesto masla ghee a ja som namiesto slivkoveho dzemu dala dovnutra susene slivky povarene s troskou vody a mixnute, kedze som chcela bez cukru.

asia83
14. aug 2018

@ma12345 Prosím vás, použite zdravý rozum, ak môžete. Naše matky nás čím chovali? Vymýšľali sprostosti tak, ako teraz vy? NIE. Boli nejaké deti tučné? NIE. Deti rastú, preto čo zjedia, ide do ich rastu. Moja dcéra zje veľa sladkostí z obchodu a je štíhla. Naopak, poznám nechutne tučné deti, ktorým matky sladké odopierajú, nejedia
veľa. Je to o genetike, metabolizme. Ja som jedla veľa sladkého a nikdy som nebola tučná, teraz si dávam pozor, sladkosti nejem vôbec, lebo SOM DOSPELÁ a tie cukry a tuky sa mi ukladajú tam, kde nechcem. No deťom sa čo ukladá, keď rastú? Či váš syn ostane taký malý, aký je? Naštudujte si, čo telo potrebuje k rastu a nenasledujte slepo ostatné "biomatky" ako taká ovečka.

pupavocka101
14. aug 2018

@asia83 treba mysliet ale aj na to, ze kedysi bola ina kvalita potravin ako dnes, vsetko je potriekane a osetrovane vseliakymi hnojivami od vymyslu sveta. kedysi si vsetko vypestovali doma, preto bolo aj menej alergii a intelorancii na potraviny ako dnes.

lubik87
14. aug 2018

@asia83 áno určite potrebuje sladkosti a iné drísty dieťa k životu ...bože môj taka hlúposť že deti potrebujú sladkosti pre rast ...aby sa vám dcéra v dospelosti nepodakovala za cukrovku a iné neškodné choroby zo sladkostí.....obezita ju môže dostihnúť v puberte potom aby ste nechutne tučné dieťa nemala vy....

marylynn
14. aug 2018

@asia83 a čo ručne deti čo jedia sladkosti??? Či podľa vašej logiky takých niet? 😂

ma12345
autor
14. aug 2018

@asia83 Milujem taketo zeny. Kto Vam dal pravo sa k vsetkemu vyjadrovat? Nerobi kazda matka tak, ako uzna za najlepsie pre svoje dieta? Kto ma pravo niekomu vraviet, co je spravne a co nie?
Nie, nie som ziadna biomatka. (Inak, vela zien to posmesne pouziva, no v skutocnosti netusia, co to znamena).
Ano, genetika a metabolizmus su dolezite. Prave my mame v rodine obezitu a vela metabolickych chorob, ak stravou u dietata mozem len o par % znizit riziko tychto ochoreni, nestoji to za "vymyslanie"? Sudite niekoho, o kom vobec nic neviete. A vdaka za recept, o tom je tento prispevok, apropo.

lubik87
14. aug 2018

@ma12345 a to si sa pýtala.len na recept..počkaj keby si sa spýtala.na očkovanie to by tu bolo :D

zuzuliennka1
27. aug 2018

suhlasim s @asia83 - preco by si mala
mat doma michelinka? vsetko s mierou....nam babka aj mamina piekli aj kolace, normalne, s mukou, cukrom, ziadne bioekoraw kraviny, aj palacinky s dzemom sme mali - vsetko sme vybehali, rodicia nas dali na sport.... keby decka nekvasili za notebookmi a mobilmi, ale sportovali, chodili von, tak nebudete mat doma michelinka - je to len a len o vasej vychove a vedeni

ma12345
autor
27. aug 2018

@zuzuliennka1 jasne, pohyb je velmi dolezity, len chcem, aby papal trosku zdravsie. Ziadne bioekoraw, ziadne extremy, len trosku lepsie, ak sa da ;)

kubkovamama
27. aug 2018

@ma12345 ahoj,špaldová hladká muka(prípadne skús orechové,strukovinove múky,kokosovu múku na sladké radšej iba) kokosový tuk,olivový olej alebo maslo,čo chces(ja nepoužívam žiadne Hery atď).Vajce môže byť a nemusí,štipka vínneho kameňa alebo prášku do pečiva,trochu mlieka al.vody.Ochutis podľa fantázie..k olivovemu oleju napr.bazalka,soľ a máš slané pečivo, kokosový olej aj múka s citrónovou kôrou alebo vanilkou a trstinový cukor,med,melasa a máš sladke.Iba kombinuj a máš zo základného cesta min 10 verzii

alasea
27. aug 2018

ved nikde nepise, ze maly v zivote cukor nevidel a neuvidi, len chce recept na nieco zdravsie, tak preco s tym automaticky mate problem?
@ma12345 https://www.emimino.cz/recept/prvni-susenky-pro... tieto vyzeraju celkom fajn, aj s mrkvou miesto jablk by sa dali trosku obmenit alebo aj s inym ovocim

esterba
27. aug 2018

Hlavne, že tu máme vďaka tým úžasným stravovacím základom, čo dostali v detstve, generáciu 60-nikov, ktorých netrápi ani obezita, ani cukrovka, ani kardiovaskulárne choroby, ani rakovina... Všetci sú zdraví ako ryby, lebo v detstve sa naučili poriadne papať a dobré zvyky v stravovaní si so sebou nesú celý život. To je skvelé, lebo sú aj minimálnou zaťažou pre náš zdravotný systém a z mojich odvodov sa nemusia financovať žiadne drahé zákroky týmto šťastným dôchodcom, ktorí vyrástli na normálnej strave a nie napr. na nejakých sr.. kach bez cukru, no fuj.

zuzuliennka1
28. aug 2018

@esterba ja napr. zdrava som, ani nemam obezitu, ani nikto v rodine, sportovala som vela a nic z toho, co pises, sa mna ani nikoho v rodine netyka 😏 ty si musela mat bez cukru asi strasne smutne detstvo.... ved doprajte detom v rozumnej miere, o tom to cele rodicovstvo a vychova je - upiect aj ten kolac s cukrom, ale nie kazdu sobotu a nezjest cely plech 😉 treba to vediet ustrazit