Šijeme látkove plienky, vložky, vlniaky, bio oblečko. Ako sa vám darí?

monikajan
6. jún 2010

Ahojte vsetci,
verim, ze mnohe latkarky (sucasne aj buduce) tato tema zaujme a potesi 😉 . Myslim, ze vela latkarok ma kupene hotove profi usite plienky a zaroven arzenal doplna svojimi dielkami. Ti nasi drobcekovia su taki chutni v plienkach made-in-mama. Alebo opacne? - tie home made plienocky (aj ked niekedy nie celkom 100%) su take chutne na nasich drobcekoch... 😵
Zopar postrehov o siti plienok, ci pleteni vlniakov sa objavuje v teme Latkove plienky moderne, ekologicke a zdrave, ale som presvedcena, ze toto je na samostatnu temu.
Mamiciek latkarok pribuda 🙂 (chvalabohu) a na Slovensku su zeny vynachadzave a sikovne a nase mamy nas naucili sit, takze mnohe z nas si nejake plienky usili same. Vymenme si skusenosti o strihoch, materialoch, pouziti .... - usetrime si navzajom omyly, ktore stoja cas, peniaze za material a hlavne chut do latkovania. Poznam aj take maminy, co skusili nieco usit, nevyslo to, nemali sa s kym poradit a nechali to tak. Alebo si mysleli, ze usit plienku je taka veda, ze sa do toho ani nepustili. Alebo nevedeli, z coho sit.

To znamena, ak mate hotove produkty (podarene aj nepodarene), odfotit a sup sem s nimi - plienky vsetkych strihov a druhov (viacvrstvove, nohavickove, kapsove, AIO) ,vkladacky, vlniaky (site aj pletene), pulky, flisove gate, oblecko na latkovky, latkove vlozky, prsne vlozky.. (a neviem, ci je to vsetko) . A ked nemate fotky, tak napiste, z coho ste sili, ako sa Vam to osvedcilo, co sa nepodarilo a preco a co sa podarilo ...

Latkovaniu zdar, sitiu z latky tiez zdar!

quaxi
11. jún 2010

utaninka, nie je, ale mam tam par clankov. a tie tvoje PULky vyzeraju perfektne 🙂
bambusovy velur zostane hebky, ale samozrejme nikdy nebude taky ako pred prvym opratim. mne sa tie slucky akoby rozstrapatili a zlahli, ako keby ich niekto prezehlil (a este kazdy kus inym smerom, podla toho ako to bolo naposledy pokrcene v pracke). po cca roku pouzivania je ten material oproti ostatnym jednoznacne najhebkejsi, ale trochu sa vytahal, nedrzi az tak dobre tvar. celkovo mam z neho take zmiesane pocity, robila som z toho napr. maly vankusik pre mrnusa, on ma strasne rad take hebke veci - a na to je to uplne idealny material, aj na take maznave hracky by bol asi super...

quaxi
11. jún 2010

@fibi pozeram tie mobile hour a tusim to je velmi podobny typ ako som robila kapsovky... ja som ich tiez chcela pouzit aj na treningace, ale teraz mame problem, ze mrnus hlasi ked je bez plienky, akonahle ma plienku tak nic... a on proste vie ze su to plienky, tak to by som ho neoblbla. no a vonku ho zaujima milion veci tak samozrejme nehlasi nic, bez plienky si netrufnem...

mehlo
11. jún 2010

@monikajan čauky super že je založený nový téma. tak já mám už pár PULek ušitejch- lemovací gumičku jsem koupila u stoklasy, protože na sijemdetem.cz je moc drahá a zatím si nemůžu stěžovat neproteklo mi to. akorát teda tam musíš koupit celej kus- je to myslím 25 m, ale pro mě to nebyl problém- začala jsem totiž šít plenky i PULky na zakázku, takže to vypotřebuju. Přidávám fotku svých PULek na zakázku podle bambino mio pro novorozence. čau lucka

mehlo
12. jún 2010

@monikajan čauky mě nepouštěl, ale šila jsem jen ze žlutého, ten proužkovaný mám ted objednaný

utaninka
12. jún 2010

Baby, mal niekto z vás objednaný bambusovo-konopný flís to sijemdetem? Ja hoo mám doma už dva, či tri týždne. Ale nepredstavovala som si, že to bude vyzerať takto... Z jednej strany je to tričkovina, z druhej taká "chlpatinka", ako flís. Celé mi to pripomína materiál, čo sa z neho šijú trebárs tepláky, alebo mikiny.... To má tak vyzerať? Má to byť úplet? Ani som sa ešte neodhodlala z neho šiť. Videla som aj bambusový flís, aj konopné plienky, ale ten matroš bol iný..... 😕

mehlo
12. jún 2010

@utaninka čauky já ho teda ted objednala a čekám až přijde, ale říkala kámoška, že je sice tenkej, ale saje na jedničku. Tyhlety materiály jsou všechny pletený. Nedávno jsem šila z bambusovýho flísu tenkýho z šijemdetem a na to jak byl tenký tak taky dobrý po prvním vyprání vkládačky a AIO vydržela v poho 3,5 hodiny na našem učůránkovi a neprotekla.

monikajan
autor
12. jún 2010

@utaninka ja mam bambus, flis tenky, bola som prekvapena 😲 , ze je to take tenke, ale saje vyborne. Ibaze sa poriadne spral. Ja mam z neho vkladacky do stvorcov a kamoske som usila nohavickove plienky - zvrchu b-frote a zvnutra tento flis, v strede este 1 vrstva b-frote. Periem ich intezivne cca 8 mes. a stale je ten flis dost makky, najmaksi zo vsetkych materialov, co mam A to mame fakt tvrdu vodu.
Takze sa neboj a smelo ši. 😉 Niektore plienkove materialy vyzeraju na prvy pohlad tak hrozne obycajne, ze je clovek z toho sklamany. Ale funguju dobre a o to ide (teda aspon vsetko to, co mam ja odskusane). Ako pise mehlo, vacsina tychto latok su pleteniny.

@mehlo pulky vyzeraju velmi dobre, si sikovna. 😵 . Prosim, co je to stoklasa?

utaninka
12. jún 2010

No, dievcata, dakujem za povzbudenie.... Chvalabohu, vlastnim uz mesiac a pol aj overlockovy stroj, takze sitie z pletenin je parrrada! Doporucujem do kazdej domacnosti. 🙂 Je to rychlovka, v jednomm kroku sije, obsiva, aj striha a navyse, ani ta najpruznejsia latka sa nevlni....no ja som bola z toho hotova, ked som ho prvy krat vyskusala. 😉 Kupila som si ho na splatky, takze to ani tak financne "nebolelo". 🙂

quaxi
13. jún 2010

@utaninka ten vzneseny nazov "flis" ci "flaus" co sa na tieto teplakoviny pouziva, je chyba v preklade z anglictiny 😉 ak to vyzera ako teplakovina, tak mas naozaj spravny material, aj ten v profi plienkach je rovnaky, len sa pouziva tou chlpatou castou na von, na rozdiel od teplakov. inac s touto teplakovinou mam super skusenosti so sitim, sije sa to velmi prijemne, lebo je to hrubsie, takze sa vobec tak nenatahuje ako trickovina. mam len bezny stroj, trickovina sa mi na nom sije dost tazko, ale s teplakovinou ziaden problem. ale aj tak by som rada overlock, no nehrozi, jednak kvoli cene, no hlavne kvoli tomu ze by som to uz proste vobec nemala kam dat ☹

mehlo
13. jún 2010

@monikajan stoklasa je velkoobchod zaměřený na prodej galanterie, ale prodávají i normálním zákazníkům. Když by na tebe bylo to množství moc, tak napiš já bych mohla postrádat gumičku třeba na dvoje nebo troje kalhotky. http://www.stoklasa.cz/pruzenka-lemovaci-sire-1...

katka.carska
13. jún 2010

@utaninka ja som ho nevidela naživo, ale videla som rozpáranú BabyIdea bambusku a tá je z podobného materiálu. Je to pletené, na chlpatej strane rozčesané...

monikajan
autor
13. jún 2010

@mehlo dakujem, napadlo ma, ze to bude na nete, tak som si to hned popozerala. Kupujes u stoklasu aj iny tovar na sitie plienok?

@utaninka ja som dnes skusala sit vkladacky z bambus. frote - uprava "french terry" a je to tiez taka hrubsia teplakovina 😕 , ale sila sa dobre, nenatahuje sa. A vyzera aj super sava -zajtra skusim, dnes som to oprala v horucej vode, ze ako sa to zrazi.

monikajan
autor
13. jún 2010

@utaninka a este som zabudla - aky overlock si si kupila?

monikajan
autor
13. jún 2010

No a snad dnes moj posledny prispevok (esteze ta skleroza neboli 😀 ):
kto sa chce pripojit k objednavke zo sijemdetem, prosim do stvrtku 18.6. cca do obeda. Potom odchadzame na dovolenku a hned ako prideme, manzel pojde pre tovar (do konca juna). Takze piste mi do IP a keby ste chceli nieco aj neskor ako vo stvrtok, napiste, po navrate to hned odoslem a Terka mi to urcite operativne pribali k tovaru.

mehlo
14. jún 2010

@monikajan koupila jsem tam ještě normální gumičku na plínky a nášivky medvídků- aby to měli ti naši zákazníčci krásný

julia30
14. jún 2010

@monikajan cakam tie ceny 🙂 nech si viem vybrat :D

utaninka
14. jún 2010

Ahoj monikajan, mam tento http://www.mall.sk/sijacie-stroje/singer-overlo... Zatial som spoko. 🙂
A dakujem za vsetky referencie o tom flise. No dnes sa chystam z neho usit vkladacky na sposob tvaru babyidea (tie presypacie hodiny) a nejake stvorce...uvidim, co sa mi lepsie osvedci. Fotky potom hodim do blogu.

monikajan
autor
14. jún 2010

@utaninka fiha, ten stroj vie sit hadam aj sam. 😉 Pre mna je to spanielska dedina, este som overlock nevidela zblizka pri praci. Myslela som, ze je to drahsie, ta cena sa mi zdala celkom prijatelna.
No tak usi tie vlkadacky a poreferuj, ako sa Ti silo na novom stroji.

@mehlo dakujem. 🙂

katka.carska
14. jún 2010

Pridala som aspon nejake foto, dalsie snad bude casom - dufam, ze niekomu pomoze, niekoho inspiruje 😅

utaninka
15. jún 2010

katka.carska krasne plienocky mas posite 🙂 Tie vlniacky si sila zo sportoveho merina, alebo zo silneho interlocku ? mam doma obidva materialy. Tiez sa chystam z nich sit vlniacky. Nepretecu? Kolkokrat si ich lanolinovala?

monikajan za tie dva mesiace, co ten stroj mam, uz som stihla kopu veci posit...je to rychlovka. najma leginky pre malu z rukavov mojich starych triciek a svetrov. prave vtedy zacala lozit, tak mi prislo vhod, ze podlahy "poutiera" takymito recyklovanymi trickami. Zo stareho tielka, z ktoreho mi uz trci brusko som usila ciapocku...no moznosti je vela a starych triciek tiez. nehovoriac o tom, ze vsetko vyzera profi. 🙂 A ze ta cena za ten stroj je vcelku prijatelna? Ja splacam 32 eur kazdy mesiac, to je cca tolko, co clovek da za papierove plienky, no a kedze ficime na latkovkach, tak som si povedala, ze na to tych 32 obetujem...ved ten stroj je (hadam) aspon na 10 rokov, snad aj viac.... 😉

No, ked som ho kupila, tak som na neho doma pozerala ako puk, kym som sa odlhodlala sit, ale navod je pekne napisany, tak som to vcelku zvladla, aj ked som technicky antitalent.

quaxi
15. jún 2010

@katka.carska krasne plienky, prosim Ta, tu zelenkavu latku s hrosikmi mas odkial? hrozne sa mi paci. to je teplakovina? A ten nosic co mas na fotke, to je typ mei tai, ci skor ako manduca? riesila si nejako aj polstrovanie? ja sa chystam na manducu v lete, moja povodna sa uz rozpadava, len neviem ako spravit polstrovanie. material uz mam, len to bude treba presit a to sa bojim ci stroj zvladne.

monikajan
autor
16. jún 2010

Dievcata, ake patentky a kleste na plienky pouzivate? Mate odskusane viacere znacky? Myslim, ze @quaxi ,
@katka.carska a @utaninka mate na fotkach patentky.

A este - podla coho sa rozhodujete, aky sev urobite na plienke dookola (cize ako zosijete spolu vrchny a vnutorny diel plienky)? Videla som vo Vasich albumoch plienky HD - zosite cik-cakom. Ja som takto sila posledne plienky z b-frote BL a b-flisu. Zda sa mi to takto tensie a prijemnejsie pre babo. Prve plienky z 2 vrstiev b-frote BL som sila presne tak, ako su usite bambusky BL. Ale tie okraje su dost hrube a teraz po x praniach v tvrdej vode su tie lemy hrube a dost tvrde. Takze som sa rozhodla, ze budem zosivat len entlovacim stehom, ako su HD.

monikajan
autor
16. jún 2010

@quaxi tiez som zvedava na tu zelenu latku na plienke - aky je to matros a odkial? 😉

julia30
16. jún 2010

@monikajan zajtra pinesiem zo sijemedetem.cz tak uvidis 🙂 a budu sa aj pouzivat lebo miruss potrebuje opravit svoje patentky nejake 🙂

monikajan
autor
16. jún 2010

@julia30 dakujem. Ja Ti zajtra prinesiem to b-frote 1 m.

utaninka
17. jún 2010

monikajan...no patentky mam predsa zo sijemdetem. Kupila som si aj kliestiky, a dve velke balenia bielych a ciernych a tiez male balenia roznych farebnych. Su SUPER! Kazdemu ich ukazujem, ze aka je s nimi lahucky robota.

Ja site plienky a vkladacky zosivam len endlom..aj rychlejsie potom schnu, aj tie lemy nie su potom take hrube... No, pravda, na overlocku je to neskutoce lahka vec. 😀

utaninka
17. jún 2010

quaxi Ku tomu polstrovaniu popruhov..Sila som si jeden meitai s makkymi popruhmi. Tenky molitam dostat (aspon u nas), v metrazi. Bolo to jednoduche.
1. usila som popruh
2. do vnutra som vsunula molitan
3. popruh aj s molitanom vnutri som presila pozdlzne dva krat.
Stroj to presil v pohode.
ten meitai mam stabilne na zahrade, tak ti to neviem odfotit
🙂

mehlo
17. jún 2010

@katka.carska ahojky moc hezké fotky. já mám tady

mehlo
17. jún 2010

@utaninka ahojky určitě ti vydrží i dýl. Já mám klasický šicí stroj PFAFF, mám ho 16 let a ještě ani jednou nebyl na opravě. Je teda pravda, že byl hodně drahý. Stál tehdy 11000 Kč

mehlo
17. jún 2010

@quaxi čau ta látka je taky ze sijemdetem.cz- je to úplet WENDY