Alergie na BKM u 11týdenního synka. Co mi poradíte?

Zodpovězené
30. říj 2019

Dobrý den,

mám 11týdenního synka a trápí ho alergie na bílkovinu královského mléka. Dostali jsme Allergy Care od Nutrilonu, některé příznaky nám to zlepšilo, jako byla vyrážka, značně silná rýma, oteklá víčka, svědění obličeje, neklid a koliky. Ovšem, po necelém měsíci začal zvracet, ublinkávat a dost ho to nadýmá. Hodně krká a prdí, začala mu smrdět i moč a o stolici ani nemluvě. Prostě mu to mléko nesedí.

Chtěla bych poradit, jestli máme přejít na Nutrilon Allergy Digestiv Care a nebo rovnou Neocate?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je evidentní, že je potřeba zavést mléko s vysokým štěpením bílkoviny kravského mléka. Neznám podrobně celý průběh nemoci, ale vzhledem k popisovaným potížím Vašeho chlapečka ještě před zavedením Nutrilonu AC, bych nyní rovnou nasadila Neocate.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová

Dobrý den,
vzhledem k původním projevům ABKM bych Vašemu chlapečkovi nyní doporučila mléko s nejvyšším stupněm štěpení mléčné bílkoviny, tj. například Neocate.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová