Je tahle stolice normální u 2letého dítěte?

Zodpovězené
8. kvě 2024

Dobrý den,

je tahle stolice normální u 2letého dítěte?

Teď už je 3 měsíce nemocný, trápí ho venkovní rýma, neustále k večeru zvýšená teplota (po odečtu většinou 37,5)... Má takovouhle stolici, moc nejí. Mám podezření na pyl (většinou nechce být venku). Bývá hodně zahleněný a chrčí. Loni ho testovali na alergologii, ale žádný výsledek nebyl...

Děkuji

D.

Dobrý den,

záleží na tom, jak dlouho již tento problém trvá. Je-li to pouze několik dní, pak by se mohlo jednat o nějakou střevní infekci. Pokud to trvá déle, pak by se mohlo jednat třeba o intoleranci laktózy (mléčného cukru). Z fotografie to není úplně zřejmé, ale přijde mi tam příměs hlenu a že je stolice trochu napěněná, což by na nějakou intoleranci mohlo ukazovat. Můžete zkusit laktózu vysadit a pozorovat, zda nedojde k zlepšení.

Ještě bych potřebovala vědět, na co jste byli na alergologii vyšetření, zda na střevní alergie či spíše na respirační.

Zkuste to zkonzultovat s Vaším pldd.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká