Dcerka začala chrápat, občas mluví přes nos. Alergie, nebo zdruřelé nosní mandle?

Zodpovězené
21. pro 2020

Dobrý den,

dcerka 6 let, měla kašel a rýmu, později ji začalo bolet ucho. Kapala jsem Otipax. Kašel byl vlhký, krásně odkašlávala, hleny z nosu odcházely méně a méně. Zkoušela jsem vše, napařovat různými způsoby, stříkat mořskou vodu..nic moc nepomáhalo. Pak nám dr. předepsal Aerius, ten jsem dávala asi týden, bylo zlepšení, že nemluvila tak přes nos a teď po 2 týdnech začala chrápat, často mluví přes nos, hlava nebolí, bez teplot.

Zdá se mi, že má buď alergii nebo zduřelé nosní mandle? Mám jít na ORL?

Lze koupit něco na odhlenění?

Děkuji

Dobrý den,

doporučuji ORL vyšetření s výtěrem nosohltanu a dále pokračovat dle výsledků. Aerius podávat dál, uvolnění nosu podpořit také nosními kapkami Sanorin.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová