Imunita. Čím ji podpořit u 2letého dítěte?

Zodpovězené
27. lis 2019

Hezký den paní doktorko,

mám syna 25 měsíců a s nástupem chladného počasí je stále nemocný. Za poslední 2 měsíce měl dvakrát střevní chřipku, 3 krát kašel s rýmou a teď bere antibiotika na angínu.Ráda bych mu nějak podpořila imunitu.

Co doporučujete za vitamíny, doplňky?

Ovoce a zeleninu jí syn opravdu hodně, celkově má jídelníček hodně dobrý. Minimum sladkostí a jí i hodně masa a ryby. Byl kojený do 20 měsíců a venku jsme za každého počasí alespoň 2 hodiny. Jsem trošku smutná z toho, že tu imunitu nemá moc dobrou.

Děkuji Vám za doporučení vhodných přípravků.

Dobrý den,

nemocnost Vašeho chlapce je zvýšená - chytá infekty od starších sourozenců?
Obecně imunita dvoulet'áčka je opravdu ještě křehká a její výkon stoupá s léty. Nejsou zaručené přípravky, které by imunitu spolehlivě zvýšily.
Kromě kvalitní stravy a dobrého životního stylu mám pozitivní zkušenosti s preventivním podáváním - v době očekávané zvýšené nemocnosti - vitamínu C, D a laktobacilů. Větším dětem pomáhá v obranyschopnosti např. zázvor a jitrocel.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová