Infekčnost střevní virózy. Jak dlouho je člověk po viróze infekční?

Zodpovězené
18. črc 2022

Dobrý den,

jak dlouho je člověk infekční po střevní viróze?

Děti známých zvracely a měly průjem od úterý do cca čtvrtka, pak už v pořádku. Dnes (úterý) se viděly s mou dcerou venku.

Je ještě nějaká pravděpodobnost, že by to mohla dcera chytit?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

to záleží na typu virózy. Většinou ale jedinec přestává být infekční, pokud již nemá žádné příznaky (horečka, zvracení, průjem). U některých, obzvlášť parazitárních či bakteriálních infekcí však infekčnost přetrvává déle. Čili záleží na patogenu, který střevní infekci způsobuje.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká