Odstavení dítěte. Musím podávat umělé podávat anebo mohu dát kravské, či kozí?

Zodpovězené
5. bře 2019

Dobrý den,

mám 14m chlapečka a chci ho ok kojení odstavit. Zajímalo by mě, zda je nutné dávat UM? Mohu jej nahradit kravským plnotučným či kozím, když už je takhle větší? Kamarádce dětská doktorka tvrdí do 3 let, a to 500ml UM denně, druhá kamarádka UM nedává a Dr jí na to nic neřekla, tak tápu. Děkuji

Dobrý den,

jsou dvě možné strategie. První - po odstavení dítěti začít podávat mléčnou formuli, a to do 3 let věku ( to je oficiální stanovisko a doporučení Pediatrické společnosti ).

Druhá, kterou preferuji a doporučuji já, je podávat batoleti v dostatečném množství mléčné výrobky ( tj. denně jogurty, tvarohové pomazánky, tvrdé sýry ) a zbytek mléčné dávky hradit kravským čerstvým plnotučným mlékem v bio kvalitě.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová