Olivový olej pro kojence. Je to v pořádku?

Zodpovězené
16. dub 2021

Dobrý den,

naše měsíční holčička má občas problém s kakáním, kroutí se, tlačí a pláče. Našla jsem doporučení podávat 1 kapku olivového oleje každý den. Zkusili jsme to a opravdu to pomohlo.

Chci se ale ujistit - opravdu je to v pořádku podávat tak maličkému miminku olivový olej?

Dáváme i Espumisan, Bio Gaiu, Vigantol jsme vyměnili za Jamieson, ale nic nepomáhalo.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

není to standartní řešení baby koliky, ve stáří 1 měsíce není střevo připraveno na jinou potravinu než mateřské mléko (popř. modifikované kravské), takže nemohu doporučit.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová