Při plazení nestřídá ruce. Je potřeba řešit fyzioterapií?

Zodpovězené
1. zář 2020

Dobrý den,

dceři je čerstvě 9 m., asi měsíc se plazí. Nejdřív se přitahovala jen za ruce a nohy vláčela za sebou, teď už se trošku oběma nohama odráží. Dělá mi ale starost, že nestřídá ruce. Dá je před sebe (dlaň na hřbet druhé ruky) a tak se přitahuje.

Je potřeba řešit fyzioterapií?

Jinak se na záda otáčí, mimo plovoučku jde na 4, zkouší šikmý sed a začala se přitahovat k nábytku.

Díky za radu.

Dobrý den,

jak jsem tu již několikrát zmiňovala, v případě pochybností o správném motorickém / psychomotorickém vývoji je dobré stav konzultovat s fyzioterapeutem a případně ve spolupráci s ním odstranit odchylky, byť jen drobné.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová