Pupínky. Jedná se o potničky nebo novorozenecké akné? Co koupit, abych dcerce pomohla?

Zodpovězené
29. led 2021

Dobrý den,

mám dotaz ohledně pupínku na obličeji a hlavičce. Má to na hlavičce opravdu hodně a nejsem si jistá, ale řekla bych, že je to novorozenecke akné... Dr. dle fotky psala potničky, ale nikde jinde je dcera nemá. Jsou jí 3 týdny. Potírám jí to řepíkem.

Můžete poradit, co koupit, abych jí pomohla? 😔

Děkuji

Dobrý den,

vyrážka spadá do kategorie novorozenecký ekzém, ale může se nazývat i potničkami... péče o kůži je stejná. Při koupání dobře omyjte kůži mýdlem, pak opláchněte, osušte a promažte (např. Infadolanem, Linolou, Lipobází...). Během dne otírejte kožní projevy řepíkem (zejména na obličeji) jak zavedeno. Jestliže kojíte, omezte veškeré dráždivé potraviny, neberte vitamínové a jiné doplňky stravy. Užívejte probiotika (doporučuji Gynimun dual), omezte domácí chemii.
Kůže se časem zklidní a zvláční.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová