Pupínky u tříletého. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
26. dub 2023

Dobrý den,

synovi (necelé 3) se udělaly před 8 dny pupínky na zadní straně stehen, dohromady jich asi bylo 20, nejdříve růžové, pak vystouply, jako malé puchýřky a pak ztmavly. Teď jsou úplně zhojené, udělaly se jakoby mini stroupky, vůbec ho nesvědí. Syn má do toho atopický ekzém, ten si drbe - horní a spodní část zad a paže. Dnes jsem si všimla dalších tří podezřelých pupínků, ale vzhledem k tomu ekzému nejsem schopná poznat, co to může být. Neštovice doktorka vyloučila, že by se osypal více a svědily by ho. Říkala o možném svrabu, že je nyní rozšířený, ale pupínky se samy hojí a hlavně to vůbec nesvědí.

Poradíte, prosím, co by to mohlo být?

Syn je teď dva týdny po dobrání Ospenu kvůli streptokoka. Mohla by to být ještě reakce?

Minulý týden měl jeden den 38°C teplotu, teď 3 dny marodí s rýmou a kašlem, únava.

Moc děkuji.

Dobrý den,

z fotografie se kožní problémy hodnotí velmi těžko. Nicméně pro svrab to není typická lokalizace. Mohlo by se jednat o podráždění v terénu atopického ekzému nebo o akné.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká