Svalové enzymy u malého dítěte. Podle lékaře jsou svalové enzymy na hranici. Co to znamená?

Zodpovězené
8. dub 2019

Dobrý den,

měla bych dotaz ohledně svalových enzymů u ročního synka. Dle našeho Dr. jsou na samé hranici. Co to znamená? Na internetu se dočítám samé hrůzy o dystrofii.

Předem děkuji za odpověď

Dobrý den,

při svalové dystrofii se "svalové" enzymy zvyšují vysoko nad horní hranici normy, resp. postupně stoupají do vysokých hodnot. Hraniční hodnoty bych brala jako normální, jen k občasné kontrole - záleží na potížích, pro které se vyšetřují.

Ze zkušenosti vím, že hladinu ( směrem nahoru ) může ovlivnit neklid dítěte při náběru krve či svalová námaha krátce před náběrem.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová