Výrůstky na tvrdém patře. Co to může být?

Zodpovězené
30. říj 2022

Dobrý den,

na fotografii vpravo, na tvrdém patře jsou viditelné jakoby 3 bledé "bouličky" neboli "výrůstky, výstupky". Všimla jsem si toho náhodou jazykem, jsou tvrdé, přijde mi to jako kost toho patra, ale na druhé straně nic takového nemám.

Je možné, že je to kost nebo výrůstky patra?

Na nedávné preventivní prohlídce bylo vše v pořádku, tak nevím.

Mockrát děkuji za odpověď.

Dobrý den,

na fotografii je to velmi špatně hodnotitelné, nevidím tam žádnou abnormalitu. Doporučila bych vyšetření u PLDD, aby nález zhodnotil ev. doporučil další vyšetření (zubní nebo ORL).

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká