Zlatý stafylokok v očích. Může pozdní léčba ohrozit zrak dítěte?

Zodpovězené
26. srp 2019

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda může nastat poškození zraku při onemocnění zlatým stafylokokem v očích?

Náš syn (4 měsíce), má po stěru z oka diagnostikovaného zlatého stafylokoka na dva křížky. Paní doktorka nasadila nejdříve jedny ant, na které byl citlivý, po krátkém přeléčení provedla průplach slzných kanálků. Bakterie se rozešla do obou oči. Po tel. konzultaci ho objednala do nemocnice na další průplach. Po průplachu v nemocnici nám bylo řečeno, že kanálky jsou průchozí, ale v očích má masivního stafylokoka. Byl nám nyní nasazen gentamicin.

Může pozdní léčba ohrozit jeho zrak?

Mnohokrát děkuji za odpověď.

Dobrý den,

léčba Vašeho synka je adekvátní a jeho zrak není t.č. ohrožen.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová