Doplnění k hypotéce

Zodpovězené
13. bře 2023

Dobrý den,

ještě doplnění k hypotéce, k předchozímu dotazu viz https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/financn...

Já jsem na mateřské, mám cca 5 000 Kč s tím, že pak nastoupím do práce, což pak budu mít 20 000 Kč a přítel podniká a počítá se mu 18 900 Kč.

Děkuji

Dobrý den,

počítá se vždy aktuální příjem. To, že nastoupíte do práce, banku nezajímá, bere současný stav. A u přítele bohužel nevím z čeho vycházíte, že se mu počítá 18.900 Kč. Každá banka má individuální propočty dle daňového přiznání nebo paušální daň, výdajový paušál, variant je opravdu mnoho. Pokud ale budu počítat vámi uváděné příjmy, tak je součet je 23.900 Kč. Z této částky můžete mít ve splátkách maximálně 45% (50% pokud je vám méně než 36 let). Nevím ale, jestli máte nějaké další úvěry, kontokorenty, operativní leasingy, takže vám bez těchto informací nemůžu říct, zda na hypotéku dosáhnete.

Čistě teoreticky, pokud budu brát, že nemáte žádné další úvěry, výživné, alimenty, děti, tak úvěr, na který byste teoreticky dosáhli, bude ve výši necelých 2 milionů.

Opravdu se ale bavíme v teoretické rovině. Pokud bych to měl vypočítat přesně a správně, tak potřebuji další údaje.

S pozdravem,
Ing. Zdeněk Hromek
tel: 736 701 225