Existuje úročené spoření s nepravidelnými vklady?

Zodpovězené
20. lis 2018

Dobrý den,

přemýšlíme nad nějakou vhodnou formou spoření finančních prostředků pro dítě. Nemáte, prosím, nějaký tip, kam ukládat dítěti peníze, aby se alespoň trochu úročily? Nechci spořit pravidelně, spíše chci ukládat peníze mimořádně, když je dítě dostane třeba k narozeninám, Vánocům atd. A zároveň ty uložené peníze nemusím mít k dispozici, mohou tam být uložené i na několik let.

Děkuji Vám.

Dobrý den,

pro tenhle účel je vhodné založit si spořící účet (např. Equabank, možností je hodně, úročení kolem 1% ), kde je zhodnocení relativně malé, ale alespoň nějaké. Některé společnosti jako např. J&T Banka umožňují klientům zřídit si rámcovou smlouvu a v rámci této smlouvy dělat pravidelné či nepravidelné úložky peněz a investovat je do podílových fondů (o těch již v poradně informace padly). Tam je zhodnocení vyšší, dejme tomu kolem 3-4 %, ale s jistou mírou rizika.

V případě dalších dotazů reagujte, prosím, dále do Poradny, případně pište na mail nebo volejte.

Hezký zbytek dne.

S pozdravem
Ing. Martin Sládek
martin.sladek@partners.cz