Hypotéka a věcné břemeno. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
14. říj 2021

Dobrý den,

asi to popíšu komplikovaně, tak snad se v tom vyznáte. 🙂

Hypotéka a věcné břemeno chůze a jízdy. Když si bereme hypo na nemovitost a není u ní pořešené toto VB (je jen písemná smlouva mezi sousedy bez zápisu do katastru a na jméno), bude pro banku pak stačit, když se při žádosti o hypo předloží kupní smlouva, jejíž součástí bude sousedy podepsané VB na nemovitost?

Nebo musí být v katastru VB na nemovitost a až pak se dá řešit hypo?

Trochu nás tlačí čas, tak by mne zajímalo, jestli se to dá takto vyřešit.

Děkuji

Dobrý den,

můžete řešit současně s žádostí o hypotéku, ale určitě nečekejte a řešte již nyní. Záleží jak která banka, ale je velmi pravděpodobné, že banka nepustí čerpání peněz z hypotečního úvěru, dokud nebude zapsáno toto věcné břemeno. Budete mít pravděpodobně v úvěrové smlouvě jako jednu z podmínek čerpání.

S pozdravem

Ing. Zdeněk Hromek
zdenek.hromek@partners.cz