Schválení zřízení věcného břemene zastupitelstvem

ariadna12
16. led 2018

Konikovky, neresite stejne jako ja modernejsi pripojeni elektricke energie s firmou CEZ Distribuce u rodinneho domu/chaty? Dohodli jsme se predbezne na nove pripojce ("krabice" u domu, jde o chatu na vesnici). No a ted mi poslali dve smlouvy, jednou z nich se ja zavazuji zridit na svem pozemku vecne bremeno (osobni sluzebnost) pro CEZ. A ve smlouve je uvedeno, ze ja: "Prohlasuji, ze zrizeni vecneho bremene dle teto smlouvy schvalila rada nebo zastupitelstvo obce dne .........." s tim, ze mam doplnit datum, kdy k tomu doslo. Volala jsem starostovi, povolanim traktoristovi, a ten nic nevi. Ja teda taky ne. Je tam odkaz na paragraf 102 zakona o obcich, ktery nechapu, jak si mam vylozit. Kdyz jde o muj pozemek, proc ma vecne bremeno schvalovat obec? Nebo se ve smlouve upsali? Nebo jde o to, ze zrizeni te krabice je stavba?Jde o vecne bremeno -sluzebnost, a to " zrizeni a umisteni a provoz zarizeni distribucni soustavy el. energie". Diky za napady, jde mi z toho hlava kolem😊.

lesni_vila
16. led 2018

Záleží na tom komu patří pozemek kudy např. vedou kabely nebo kde je umístění hlavního jističe s elektro hodinami. Podle toho se uděluje souhlas.
My máme elektrohodiny na našem pozemku a stačil k tomu jen souhlas vlastníka pozemku. Zastupitelstvo schvaluje věcná břemena na pozemcích obce.

ariadna12
autor
16. led 2018

@lesni_vila aha, moc dekuji! Ty smlouvy jsou napsane pro mne spanelsky😊.

richiecobe
26. srp 2023

jj víla má pravdu, řešil jsem nedávno něco podobného. Ale jinak obecné info jsem našel tady: https://geopas.cz/vecne-bremeno