Jaké spoření založit vnučce tak, aby na něj nedosáhli její rodiče, ale pouze vnučka?

Zodpovězené
4. črc 2023

Dobrý den,

chci spořit vnučce, má 2 roky, ale nechci, aby s penězi mohli disponovat její rodiče, kdyby se mi něco stalo do dovršení její zletilosti. Dcera totiž utratí bez přemýšlení všechny peníze a pak si jen stěžuje, že nic nemá.

Existuje nějaké spoření pro vnučku?

Případně, lze určit poručníka?

Děkuji Vám.

Dobrý den,

do doby nezletilosti za něj odpovídají rodiče, poručníka by jmenoval soud ve chvíli, kdy by rodiče neplnili své rodičovské povinnosti.

Možností, jak dětem naspořit peníze, je celá řada...stavební spoření, investice, bankovní vklady, doplňkové penzijní spoření atd., výběr by záležel na dalších okolnostech.

Váš problém může vyřešit pravděpodobně jenom to, že dané spoření bude vedeno na Vás a v případě úmrtí peníze odkázány někomu, kdo by je vnučce následně dal, až bude ta správná doba.

S pozdravem
Ing. Martin Sládek