Penále. Poradíte, prosím, jak písemně žádat o prominutí?

Zodpovězené
4. črc 2022

Dobrý den,

nevím si rady. Doplatila jsem veškeré své dluhy na pojišťovně a nyní mám písemně žádat o prominutí penále. Vůbec ale netuším, co bych měla napsat a dále paní s pojišťovny, se kterou jsem vlastně řešila své dluhy, mi dala informace, kam poslat žádost o prominutí a nakonec uvedla "Písemnou žádost si zašlete na adresu.....a můžete na mé jméno", a to vůbec nechápu, jak mám udělat. Myslím, ten poslední dodatek (a můžete na mé jméno). Snad je to srozumitelné.

Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

úplně to tématicky nezapadá do téhle poradny, nicméně napište dopis volnou formou, kde bude identifikace Vás, popis toho problému a věta s žádostí o prominutí penále. Do hlavičky napište danou adresu a před ní jméno té dotyčné úřednice.

Nezaručím Vám správnost tohoto postupu, ale pochopil bych to tak z toho, co jste napsala.

Martin Sládek