Rozvod a vyplacení manžela. Je možné na trhu si nějak výhodně půjčit, zastavit dům hypotékou?

Zodpovězené
12. kvě 2023

Dobrý den,

ráda bych se zaptala, jakým způsobem lze vyplatit manžela v případě rozvodu.

Jednalo by se o dům, není na něj už žádný úvěr ani hypotéka. Nějakou část peněz mám našetřenou na spořícím účtě, takže část bych financovala takhle, ale zbývalo by mi k doplacení cca 3-4 mil. Kč.

Je mi 40, výplatu mám 29 tis. Kč.

Je možné na trhu si nějak výhodně půjčit, zastavit dům hypotékou?

Nerada bych dům prodávala už kvůli dětem a blízké rodině.

Děkuji

Dobrý den,

záleží, jestli máte dům ve společném jmění manželů. Nicméně je možné si vzít hypotéku na vyplacení majetkového podílu, dědictví atd. Jednak záleží na hodnotě domu, jednak na příjmech a rodinné situaci. Pokud by měl dům dostatečnou zástavní hodnotu, tak bude stejně problém s výší hypotéky. S příjmem 29 000 Kč čistého (a pokud jsem správně pochopil, tak máte ještě děti) se kvůli aktuálním úrokovým sazbám a kritériím bank na výši příjmu rozhodně nedostanete na 3 nebo 4 miliony. Nemám k tomu moc informací, ale velmi hrubým odhadem bych to viděl na 2, možná 2,5 milionu.

S pozdravem
Ing. Martin Sládek