Adamex Reggio anebo jiný sportovní kočárek pro menší rodiče?

Zodpovězené
5. čer 2019

Dobrý den,

včera jsme s budoucí babičkou prošly pár obchodů s kočárky a nejvíc nás zaujal kočárek Adamex Reggio. A to svou lehkostí, jsem celkem malá a hlavně "slabá". 🙂 Tento kočárek mi přišel trošku menší než ty ostatní co stály kolem a takový líp ovladatelný. Líbila se mi prodlužovací střecha. I vzhledově se mi líbil. Gelová kolečka a odpružení. Dá se zvednout clona (pomocí magnetů), když fouká, aby bylo miminko schované a pod tím se nachází průhledné okénko, takže na miminko jde i tak vidět.
Můžete mi tedy poradit, zda by to byla dobrá volba? Jaké jsou výhody a nevýhody sporťáku?
Jako druhý se nám taky líbil kočárek Kunert Mila Class 2019, ale první zmiňovaný se mi líbil vzhledově, že není podle mě tak "klasický" jako tento druhý.
Koukáme na kočárky přibližně v této cenové relaci.

Děkuji za rady. 🙂

Ahoj!

Adamex Reggio

je relativně nový, a cenově přitažlivý model. Mnoho toho, co popisuješ, má však v této kategorii většina kočárků. Myslím, že tento model tě zaujal zejména designově - což je ale zcela v pořádku; design má opravdu povedený, čistý a atraktivní. Dala bych si spíše pozor na sportovní část - tam vidím nedostatek v menším prostoru i menší celkové propracovanosti. U tohoto typu maminky po přechodu na sportovní kočárek velmi často mění, neboť tento typ trojkombinací s ním prostě už není "ono" co se manipulace, prostoru i vzhledu týče. Není to s ním úplná katastrofa, jen mi jako sporťák přijde přirobustný na to, že prostoru není zase až tak mnoho.

Ovladatelnost je velmi příjemná, ale počítej s tím, že bude trošku jiná, když bude kočárek naložený 5-10-15 kg děťátkem. S tím je třeba počítat - že manipulace s prázdným kočárkem je s plným téměř nesrovnatelná.

Kunert bych vyloučila, je to podle mně ještě o něco slabší model.

Pokud mohu doporučit podobný typ kočárku s prostornou vaničkou, ale tedy pro nižší, menší maminku, koukni na kočárky značky Venicci. Výrobcem těchto kombinací je známé Bebetto, ale odlišují se v opravdu níže položených nástavbách. Prostornost a praktičnost sporťáku je tam ale opravdu velmi dobrá.

Za zmínku, zejména i co se váhy týče, stojí i ABC Design Salsa s dobrým odpružením, super prostornou vaničkou a také praktickým sporťákem - přičemž jeho váha je podstatně nižší, než u klasických kombinací.

ABC Design Salsa 4

Také se podívej na Kinderkraft Prime 2019, což je prakticky funkční, nižší, a přitom cenově dostupná volba.

Kinderkraft Prime 2019

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.