Vhodná, odpružená dvojkombinace do 15 000 Kč, s dobrým sporťákem. Jakou poradíš?

Zodpovězené
15. srp 2019

Ahoj Eli,

chtěla bych Tě poprosit o radu s výběrem dvojkombinace. Kočárek budeme potřebovat od půlky listopadu. Naše požadavky jsou, aby cena byla do maximálně 15 000 Kč.

Chtěla bych, aby kočárek byl:

  • odpružený, do města, ale zvládl i lehčí terén
  • kolečka spíše pěnová (ne nefukovací)
  • korba i sportovní část se zatahovací clonou
  • byl spíše vyšší, s vysouvací rukojetí
  • sportovní část, aby šla do lehu + polohování nohou
  • a také lehkost a skladnost.

Vím, že požadavků je asi hodně a v této cenové relaci to bude složitější, ale i tak děkuji za názor.

Vybíráme z těchto: Adamex Reggio, Zopa Move, ABC Design Salsa 4, Moon Scala.

Děkuji za okomentování našich tipů a případné další kandidáty.

Ahoj!

Za mě, pokud řešíš kočárek především do města, bych rovnou vyloučila Adamex Reggio a Moon Scala. Jsou to zbytečně těžké, mohutné kombinované kočárky s menší sportovní částí, takže spíše ne než ano.

Adamex Reggio

Moon Scala

Zopa Move

je kočárek velmi městský, a i když má odpružení, je opravdu jen velmi mírné - určitě to není příliš terénní kočárek. Rovněž sporťák není z největších, ale tak ok. Poslední výtkou, která tak zcela nesplňuje Tvé požadavky, by byla stříška, zejména sportovní části - vleže je poměrně dost krátká. Sed je ok, ale čím níže je opěrka, tím více sluníčka do kočárku bude svítit.

ABC Design Salsa 4

je ze zmiňovaných jednoznačně nejlepším kandidátem. Je dostatečně lehký, přitom však řádně odpružený, s velikánskou korbičkou, XXL stříškami, perfektním košíkem... jediným mínusem je skládání se sportovní nástavbou odděleně, tedy že sedák musíš před složením odejmout. Je to ale absolutně zvládnutelné a není to žádný zásadní problém.

Celkem ok by byl i Cybex Balios S

Cybex Balios S

ten se skládá i se sedadlem nasazeným na konstrukci - ale zase se jedná o spíše městský kočárek, s odpružením slabším než u Salsy.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.