Bebetto Luca, Roan Bass Next, Riko Basic Plus versus Noordi Fjordi. Který je nejlepší?

Zodpovězené
3. pro 2023

Ahoj,

koukám po bazarových Bebetto Luca, Roan Bass Next, Riko Basic Plus a Noordi Fjordi. Nebráním se ani jiným značkám. Dítě bude květnové, takže na zimu bude pravděpodobně ještě v hlubokém kočárku + fusak.

Mé požadavky :

  • velká hluboká korba,
  • dobrá kola vhodná i na kamínky, štěrk, vinice a horší cesty,
  • na možnosti otočení sportovní části mi nezáleží, nebude využívána - mám sportovní kočárek,
  • na váze mi až tak nezáleží, žijeme v domě,
  • možnost nasadit na konstrukci vajíčko jiné značky – předpokládám, že přes adaptéry je to možné u všech.

To je asi všechno z požadavků.

Který ze mnou vybraných kočárků splňuje to, co hledám?

Děkuji

Ahoj,

pokud sportovní část nebude využívána, protože už máš jinou, tak bych já na Tvém místě šla spíše cestou koupě kočárku s typem sedáku 2v1. To znamená, že se jeho hluboká korba dá většinou zatáhnutím za pásy změnit na sportovní sedadlo. Takové kočárky mají totiž zvýšenou maximální nosnost i při použití ve verzi s hlubokou korbou.

Je zbytečné kupovat dvojkombi kočárek, když už teď víš, že sportovní sezení nevyužiješ. Kočárek totiž vybíráš právě s hlavním zaměřením na sportovní sedadlo, protože ho využíváš nejdéle, kdežto hlubokou korbu jen přibližně do 6 měsíců. Hluboké korby mají totiž nosnost 9 kg, a tu právě v období 6 měsíců většina dětí dosahuje.

Nejprostornějším modelem takového typu je kočárek Kinderkraft B-Tour, který má hlubokou korbu o rozměrech 89 × 34 cm. Rodičovská rukojeť se dá nastavit ve výšce od 96,5 do 111,5 cm. Více o něm najdeš v našem podrobném Modro-koníkovském popisu.

Podobným a nejpopulárnějším modelem je Petite&Mars Grand II.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka