Bydlíme v terénu. Který kočárek má dobrou ruční brzdu?

Zodpovězené
22. črc 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek pro mého 5-měsíčního syna. Potřebuji kočárek s ruční brzdou, neboť bydlíme v terénu, kde neustále chodím do kopce nebo z kopce. Dobrzďování je fakt únavné. Nechci kočárek na běhání ani jiné sporty. Chci, aby byl snadno ovladatelný i jednou rukou, aby ho mohly kočárkovat i moje starší děti.

Který kočárek doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

určitě Ti doporučuji, před vložením do sportovní části, dokoupit ergonomickou vložku, jelikož syn má pouze 5 měsíců. Jeho páteř ještě není dost zpevněná. Já jsem používala ergonomickou vložku od Babymoov.

Neuvádíš, jestli upřednostňuješ novější, nebo starší bazarový model. Zároveň je třeba dodat, že kočárků s ruční brzdou je na našem trhu málo. Většinou jsou to právě kočárky určené na běh a sport nebo terénní. Také jsou to většinou těžší modely, jelikož jejich konstrukce musí vydržet v nerovném terénu.

Začnu tedy levnějšími, bazarovými modely.

Z neotočných a lehčích sportovních, měštějších kočárků, doporučuji model
Peg-Pérego Book Cross. Je prostorný, designově zajímavý, lehký a po složení nezabere mnoho místa. Nevýhodou je jeho nižší, 15 kg, nosnost sportovního sedáku.

Podobným modelem je ABC Design Chili ve tříkolové verzi, nebo bratrský model ABC Design Pepper, který je čtyřkolový. Jsou lehké, skladné, ale také s 15 kg nosností.

Podobným, ale již sportovnějším, modelem je Jané Slalom Pro. Nevýhodou opět nižší 15 kg nosnost a větší rozměry po složení.

Těžší kočárky od značek TFK, Hartan a Gesslein, které mají ruční brzdu na rukojeti Ti uvádět nebudu.

Z novějších a dražších modelů, které Ti vydrží do konce kočárkovacího období, a to pro 22 kg nosnost, určitě doporučuji Thule Urban Glide 2. Potom o něco těžší - 12,7 kg vážící Baby Jogger Summit X3.

Pokud bys měla jakékoliv další otázky, neváhej mi opět napsat.

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie