Existuje kočárek, který má dlouhou stříšku, možnost úplného lehu a kola do sněhu?

Zodpovězené
21. lis 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek pro mou 7měsíční dceru, která ráda spinká v kočárku. Bude to náš první sportovní kočárek.

Měl by mít:

  • XXL stříšku i s možností větrání,
  • možnost úplného lehu,
  • kola, která zvládnou zasněžený terén,
  • váha kočárku maximálně do 12 kg,
  • vhodný pro vyšší rodiče,
  • otočný - není podmínkou,
  • kvalitní konstrukce,
  • maximálně do 7 500 Kč.

Který kočárek splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

jako první doporučím hybridní kočárek Baby Jogger City Mini GT2, který patří k populárním a oblíbeným pokračovacím kočárkům, určeným pro výlety i do mírného terénu. Sice má v názvu „City" (což v překladu znamená „město"), ale jeho kola a odpružení jsou vhodná nejen do města, ale i do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem. Ale to má většina tříkolových či čtyřkolových kočárků.

Často ho v poradně doporučuji, tak jako nedávno v podobné zodpovězené otázce, kterou Ti sem připnu pro inspiraci:

Prohlédni si i novinku, která je cenou mírně nad, ale mohla by Ti skvěle vyhovovat: Easywalker Jackey XL. Je to cestovní neotočný kočárek, který má pěnová kola a občasný nerovný terén hravě zvládne. Má rodičovské madlo ve výšce 109 cm. Super jsou hlavně jeho větší kola, která si hravě poradí i se sněhem. O jeho menším bratrovi pro středně vysoké rodiče jsem napsala.

Vyhovovat by mohl i kočárek Zopa Quest. Je to praktický, lehký kočárek s odpružením všech čtyř kol a většími gumovými koly. Zaujme nejen přijatelnou a dostupnou cenou, ale hlavně zajímavým designem. Na jeho podvozek můžeš umístit hlubokou korbu či autosedačku a vytvořit z něj plnohodnotný kombinovaný kočárek, který Ti ušetří spoustu času a místa. Prostorné sportovní sedadlo je otočné ve směru i proti směru jízdy. Minusem je teleskopicky nastavitelná rukojeť ve výšce od 94 do 105 cm, která spíše sedne středně vysokým rodičům.

Podobným lehkým a praktickým cestovním modelem určením pro vysoké rodiče je Venicci Tinum Upline. Bohužel ho koupíš jen jako dvojkombinaci.

A ještě mě napadl kočárek Nuna Mixx Next. Je to otočný model s dvojitým odpružením všech čtyř kol. Kola jsou větší, takže hravě zvládnou i nerovný terén. Výška teleskopické rodičovské rukojeti je od 96 do 112 cm, takže velmi vhodná pro Vás oba.

Zmíním i bazarové kočárky Britax B-Motion 3 Plus nebo čtyřkolový model Britax B- Motion 4 Plus mají výšku rodičovského madla do 112 cm. Jejich sedadla jsou ovšem umístěna níže na konstrukci, což může být při častém zohýbání k dítěti problém.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka