Který tříkolový kočárek zvládne terén a je skladný?

Zodpovězené
21. lis 2022

Ahoj,

hledám tříkolový kočárek, který bude splňovat mé požadavky:

  • zvládne terén,
  • je skladný do auta,
  • má vyšší nosnost,
  • vydrží do konce kočárkování,
  • dá se dát do úplného lehu,
  • za rozumnou cenu.


Existuje takový kočárek?

Děkuji

Ahoj,

v první řadě mi nedá nepodotknout, že tříkolové kočárky nemají funkci úplného lehu a ani kolmého sedu. Je to pro jejich využití v nerovném terénu, neslučitelné s bezpečností a ochranou zdraví, tedy páteře dítěte. Ta může být v těchto polohách poškozena průjezdem a natřásáním na nerovném terénu.

Cenově dostupným modelem je Hauck Runner 2. Je určen pro již sedící starší děti od 6 měsíců do 4 let (maximálně do 22 kg), které provázejí své aktivní rodiče na turistice a při sportu. Funkčnost a materiál nafukovacích kol zůstal nezměněn a je bez odpružení.

Bazarovým modelem je Joie Crosster Flex Signature. Má stříšku XXL rozměrů a odpružení kol s bezúdržbovými pneumatikami si můžeš sama regulovat.

Prohlédni si také bazarový, resp. nový v obchodě, dostupný model Baby Jogger City Elite 2, který je kvalitní a nabitý funkcionalitami. Sice má v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), ale jeho kola a odpružení jsou vhodná do města i do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem. Ale to má většina tříkolových či čtyřkolových kočárků.

Mezi cenově dostupné kočárky patří i MamaKiddies IRun. Jeho mínusem je ale nižší 15kg nosnost sportovního sedadla.

Pokud hledáš něco s menšími koly, takový hybrid mezi využitím ve městě a také na výletech, tak pak si prohlédni Thule Spring nebo Baby Jogger City Mini GT2.

  1 zkušenost


Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.


Přeji Vám krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka