Golfky do města pro větší dítě. Máte tip?

Zodpovězené
31. led 2022

Ahoj,

poprosila bych o tip na golfky (nebo něco podobného) do města pro nyní dvouleté dítě. Potřebuji, aby měl kočárek dlouhou stříšku, byl pohodlný i na spaní (ne krátkou zádovou opěrku), jednu rukojeť ideálně s nastavovací výškou, pokud možno odpružená kolečka (kočičí hlavy…), lehký a skladný i pro případnou cestu letadlem. Bude sloužit právě jako druhý kočárek na cesty ve městě, nákup, kancelář, jesle…

Děkuji ☺️

Ahoj,

doporučím Ti spíše lehčí sporťák, protože žádné golfky nebudou splňovat všechny Tvé požadavky - a to především na dostatečně velké rozměry ložné plochy i zádové opěrky. Mimo odpružení splňuje vše například Valco Baby Snap 4 Sport, který patří k nejlehčím kočárkům ve své kategorii - má pouze 7,6 kg. Najdeš u něj nafukovací kola, polohovatelnou opěrku zad, nohou a i prostorný koš. Chybí mu odpružení, takže je trochu tvrdší, ale díky nafukovacím kolům, který poskytují přirozené odpružení samy o sobě, to není tak hrozné 🙂. S prostorností a lehkostí, kterou nabízí, je pro větší děti ideální.

Doporučuji se podívat i na jeho novější model Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade. Kromě nastavitelné rukojeti, u něj najdeš i koženkové potahy rukojeti, nové potahy stříšky i sedáku, extra prodlužovací stříšku a ještě prostornější sedačku - ložná plocha má 93 cm na délku a 34 cm na šířku, super dlouhá je i opěrka zad, která má 50 cm. Váha se o trochu zvýšila - 8,4 kg, ale stále patří k těm nejlehčím.

Pokud bys nafukovací kola nechtěla, tak jsou u Valca k dispozici i pěnová kola (bez označení Sport), která jsou na městský terén plně dostačující a kočárek je díky nim ještě lehčí.

Dobré odpružení nabízí model Petite&Mars Street+ Oak 2021, který má ale pro změnu vyšší hmotnost, a to 9,9 kg. Jinak má též prostornou - 92 cm dlouhou ložnou plochu (zádová opěrka má 48 cm), s ostatními parametry si jsou velice podobní. V základu má pěnová kola, ale můžeš ho pořídit i s nafukovacími koly (označení Air).

Za sebe doporučuji Baby Jogger City Mini GT2, který je sice těžší - 10,4 kg, než zmíněné kočárky, ale patří mezi nejprostornější kočárky na trhu - jeho zádová opěrka má neuvěřitelných 53,5 cm a ložná plocha je dlouhá 104,5 cm. Kromě toho má super odpružení kol, která jsou bezúdržbová gumová a dále pak nastavitelnou rukojeť i dlouhou stříšku.

Pokud by Ti nevadila pevná rukojeť, tak se koukni i na Inglesina Maior, který patří též k těm lehčím kočárkům - 7,9 kg a najdeš u něj i odpružení všech 4 kol. Co se týče rozměrů, tak ložnou plochu má dlouhou 84 cm a výška zádové opěrky je 49 cm. Součástí kočárku je i nánožník ve stejném designu.

Nebo TFK Dot 2, který působí sportovním, robustním dojmem a je ideální i pro vyšší rodiče - je poměrně vysoký a nemá středovou tyč u zadních kol, o kterou člověk často zakopává. Kočárek je krásně odpružený, takže ani menší terén nebude žádný problém. Po složení je též velice kompaktní a lze ho využít jako příruční zavazadlo. Co se týká parametrů, tak má vyšší nosnost a hmotnost 8,9 kg. Rozměrově je na stejno s Inglesinou.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie