Jak lehký a skladný kočárek do 25 000 Kč je vhodný pro červnové miminko?

Zodpovězené
15. bře 2022

Ahoj,

čekáme první miminko, které se narodí v červnu.

Naše požadavky:

  • důležité je, aby byl kočárek lehký a dobře skladný (máme menší kufr na autě),
  • dobré odpružení,
  • dlouhá stříška,
  • možnost polohování sportovní části do lehu,
  • jsme vyšší, aby u nás kočárek nevypadal směšně,
  • upřednostňujeme dvojkombinaci s možností připojit vajíčko Maxi Cosi nebo Cybex,
  • bydlíme ve městě, ale sem tam menší terén by kočárek mohl zvládnout,
  • s cenou dvojkombinace bychom se rádi vešli do 25 000 Kč, ale za kvalitu si rádi připlatíme,
  • kočárek bychom rádi využili i pro další děti.

Mnoho mých známých kupovalo levnější dvou/trojkombinace a nakonec mnozí kupovali nový sportovní kočárek, protože ty z trojkombinací byly mohutné/těžké/neskladné. Tomu bychom se velmi rádi vyhnuli.

Jaká jsou Tvá doporučení?

Děkuji

Ahoj,

pro letní miminko bych zvolila nejlépe kočárek, který má odvětrávanou i hlubokou korbu. Tu mají například oblíbené kočárky značek Moon či Abc Design. Jsou to kvalitní značky a mají super i sporťáky 🙂.

Jako první variantu představím Moon Relaxx Edition, který splňuje všechny Tvé požadavky. Díky nafukovacím kolům a kvalitnímu odpružení, nabízí pohodlné projetí terénu. Dále má dostatečně velkou nosnost (22 kg) a celkem lehkou hmotnost (cca 12 kg). Hluboká korba je umístěna na výškových adaptérech, což je ideální pro vyšší rodiče. Nechybí u ní prodlužovací stříška, kvalitní matrace značky Träumeland a větrací okénko na přední straně, které napomáhá jak lepší cirkulaci vzduchu v horkých letních dnech, tak může miminko při "pasení koníků" pozorovat okolí. Sportovní sedák je též prostorný a nastavitelný po i proti směru jízdy. Najdeš u něj polohovatelnou opěrku nohou i zad, a to až do úplného lehu. Rozepínatelná stříška má ventilační síťku, u sporťáku si ji navíc můžeš výškově nastavit, takže i větší dítě bude mít dostatečný prostor nad hlavou. Samozřejmostí je teleskopická rukojeť, kterou si kočárek plně přizpůsobíš své výšce a lze ji nastavit až do výšky 111 cm.

Další variantou může být kočárek Moon Rocca Edition, který je velmi podobný Relaxxu. Najdeš u něj též nafukovací kola, podobné rozměry jak hluboké korby, tak i sporťáku, větrací okénko v korbě a prodlužovací stříšku. Největší rozdíl je v nastavitelné podnožce, kterou si můžeš jednoduše prodloužit a vyšší hmotnosti (13 kg). Odlišný je mírně i design a rukojeť, která je kloubová a nastavit ji lze do výšky 108 cm.

Nebo neméně povedený model Moon Resea S Edition (2022), který má neprostornější sportovní sedák, jinak si jsou kočárky parametrově podobné. Rukojeť má teleskopickou, ale nastavíš ji jen do 105 cm, což je ze zmíněných Moon kočárků nejméně. Váhově je na tom stejně jako Relaxx.

A jako poslední zmiňuji ABC Design Salsa 4 Air. Tento kočárek je taková osvědčená stálice, maminkám ho doporučuji ráda. Oproti kočárkům Moon, působí více robustně, je méně skladný a má vyšší hmotnost - 14,5 kg, ale i přesto je snadno ovladatelný. Má též elegantní, moderní vzhled, nafukovací kola a ještě větší rozměry u sporťáku. Samozřejmostí je též teleskopická rukojeť, tu nastavíš až do výšky 110 cm.

Všechny tři kočárky jsou kvalitní a mají prostorné sportovní nástavby, které se skládají dohromady i s konstrukcí. Pokud jsi omezená místem při skládání, tak doporučuji Moon Rocca Edition, který má nejmenší rozměry po složení.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie