Jakou dvojkombinaci pro květnové miminko?

Zodpovězené
9. únor 2023

Dobrý den,

chtěla bych vás moc poprosit o radu s kočárkem. Hledám dvojkombinaci hluboká korba + sporťák.

  • Miminko se nám má narodit ke konci května a nejsem si jistá, jestli na zimu už bude ve sporťáku ( minimálně možná začátek zimy myslím, že by korbu ještě využíval), takže asi pokud možno větší korba.
  • Chtěla bych raději 4kolku.
  • Výška v rodině se pohybuje kolem 170 cm, výška rukojeti není potřeba extra vysoká.
  • Byla bych ráda za prodlouženou stříšku, větší prostor v košíku.
  • Skládání sporťáku přímo s konstrukcí.
  • A hlavně, aby zvládl i nějaký lehčí terén, polní cestu.
  • Cena do 25 000 Kč.

Prozatím nám padl do oka kočárek Moon Resea S Edition 2022, který nám v prodejně doporučili. Vizuálně se mi líbí, funkčně taky, jen mám strach, jestli zvládne i jiný terén než město. Zdál se mi takový tvrdý, nikde odpružený a nejsem si jista velikostí korby.

Moc děkuji

Ahoj,

Tvá nejistota s vnitřními rozměry hluboké korby Moon Resea S Edition je opodstatněná. Hluboká korba patří k menším, tedy určeným pro děti narozené v zimě a na jaře. Ty už další zimu tráví ve sportovní části. Pro květnové dítě není velikostně vhodná.

Moon Relaxx Edition má rozměrově podstatně větší hlubokou korbu (80 x 31 cm). Oproti Resea S je Edition o 1 kg lehčí a po složení skladnější. Svou teleskopicky nastavitelnou rukojetí v rozpětí od 98 do 111 cm se mnohem více hodí ke Tvé výšce. Určitě si ho prohlédni. Má také citelně měkčí odpružení, které je vhodné do města a také na vesnici.

Čisté a elegantní linie podobné Relaxxu má i kočárek Kinderkraft Nea. Má navíc použito dvojité odpružení bezúdržbových kol. Vnitřní rozměr hluboké vaničky je 80 × 40 cm. Šířka je pro Tebe podstatná, protože ji využiješ u 6měsíčního dítěte, které ukládáš do korby ve fusaku. O kočárku Nea jsem napsala krátký podrobný článek, který si můžeš přečíst pro inspiraci.

Cenově dražšími podobnými modely jsou Joolz Geo3 Mono, Easywalker Jimmey nebo i Easywalker Harvey3 Premium.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka