Jaký je rozdíl v nosnosti kočárku Nuna Mixx Next a Nuna Demi Grow?

Zodpovězené
6. led 2023

Ahoj,

chci koupit kočárek značky Nuna, neboť nás zaujal napoprvé. Oba jsme vyšší.

Víc se mi líbí kočárek Nuna Demi Grow, ale bojím se, že je jen do 15 kg dítěte. Nuna Mixx Next je podle mnou vyhledaných info do 30 měsíců.

Kolik kg je rozdíl v nosnosti dítěte u hluboké korby a u sportovní části u těchto dvou modelů?

Děkuji

Ahoj,

kočárky značky Nuna jsou velmi dobrou volbou. Jsou kvalitní a designové.

Nuna Mixx Next je kočárek, který je díky svým nenafukovacím kolům plněným pěnou a dvojitému odpružení stavěn do města a také na vesnici. Přestože má vyšší 22kg nosnost sportovního sedadla, má ho velmi podobných rozměrů jako Demi Grow. Jejich zádové opěrky mají výšku 48 cm, což může být pro starší 2 – 2,5leté dítě již nevyhovující velikost.

Nuna Demi Grow je městským kočárkem, který má materiál kol totožný s Mixx Next. Má však tvrdší dvojité mechanické odpružení, které si můžeš sama přepínat. Výlety ve zhoršeném terénu však zvládá obstojně. Výjimečnost modelu spočívá v možnosti rozšíření na tandem pro dvojčata či věkově rozdílné sourozence. Nosnost sportovního sedadla pro každé dítě zvlášť je však pouhých 15 kg.

Jejich hluboké korby mají stejnou nosnost, a to do maximálně 9 kg hmotnosti dítěte s oblečením. Na připočtení váhy oblečení maminky často zapomínají. A také mají stejné vnitřní rozměry.

Jejich zásadní rozdíl spočívá v rozdílném typu sportovních sedadel.

Známe dva základní typy sportovního sedadla:
- korýtkové sedadlo - Nuna Demi Grow,
- sedadlo s „rovným lehem" - Nuna Mixx Next.

Korýtkové sedadlo: Nožky dítěte jsou „trošku vypodloženy”. Korýtko se jinak nazývá také ergonomickým sezením. Pro děti s vrozeným refluxem vám jej dokonce může doporučit pediatr. Korýtko připomíná leh v autosedačce (vajíčku). Problémem je spánek dítěte na bříšku. Ten v tomto případě není možný, přinejlepším by byl maximálně nepohodlný.

Rovný leh: Zádová opěrka spolu s opěrkou nohou dokáží vytvořit vodorovnou (nebo téměř vodorovnou) plochu, která připomíná leh podobný tomu v hluboké korbě. Většina výrobců označuje tento parametr kočárku jako úplný leh (sklon opěrky vytvoří prostor pro ležení s úhlem minimálně 150 stupňů a více). Více podrobných informací o rozdělení lehů najdeš v sekci "Sportovní sedadlo" v našem podrobném článku, který Ti sem připínám:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka