Nuna Mixx Next, Joolz Geo3 versus Bugaboo Fox 5. Který je nejlepší do města?

Zodpovězené
30. zář 2023

Ahoj,

chtěla bych poprosit o radu při výběru ze tří uvedených modelů kočárků – Nuna Mixx Next, Joolz Geo3 a Bugaboo Fox 5.

Miminko se narodí koncem listopadu, já mám 170 cm, partner přes 190 cm. Využití hlavně ve městě, ale ať zvládne v pohodě i rozbité chodníky a pod. Zároveň budeme asi i často cestovat autem.

Vizuálně se mi nejvíc líbí Joolz Geo3, avšak odrazuje mě jeho hmotnost a těžší manipulace. Bugaboo Fox 5 vidím jako chytrý praktický kočárek, nicméně zdá se mi, že má níže položenou vaničku, která se mi navíc vizuálně moc nelíbí. Nuna Mixx Next se mi docela líbí, zdá se mi i chytrý, avšak neznám nikoho v okolí, kdo by tento kočárek měl.

Zároveň mám hodně smíšené pocity ohledně korýtkového sezení ve sportovní verzi u Bugaboo a Joolz, za což má naopak u mě velké plus Nuna.

Který z těchto tří kočárků doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

Joolz Geo3 je kočárek, který váží s jedním nasazeným sportovním sedadlem 13 kg. Právě to, že je to variabilní kočárek použitelný i pro dvě děti, se podepsalo na jeho zvýšené celkové váze. Konstrukce musí být pevná a odolná, prostě schopná najednou unést váhu dvou dětí. Zároveň má výbornou nosnost velkého a prostorného nákupního košíku, a to až 15 kg. A pokud neuvažuješ o vození dvou dětí a nepotřebuješ denně projít rozbité cesty, většinou vesnického typu, tak je tento model pro Tebe zbytečný. Velmi rychle Ti bude jeho vysoká váha překážet, ať už při skládání a nakládání do auta nebo při tlačení a vynášení.

V létě by Tě však na něm zase potěšilo jeho perforované sezení tvořené síťkou, protože dítě by mělo vlastní klimatizaci. Je to TOP kočárek na trhu, je opravdu perfektní. Ale pro Tebe se mi zdá těžký.

Nejlépe lze Geo3 porovnat s kočárkem Nuna Mixx Next, protože i on má sezení vybavené perforovanou síťkou. Má prostorný nákupní košík a je to opravdu model, který má co nabídnout.

Bugaboo Fox 5 není model určený pro Vaši výšku. Má teleskopickou rukojeť, kterou lze nastavit do výšky 108 cm, a proto je kočárek vhodný pro nižší a středně vysoké rodiče, k čemuž zároveň přispívá právě nižší položení nástaveb na konstrukci. Ale nezdá se Ti to, skutečně má Fox 5 korbu umístěnou níže. Tento model Ti nedoporučuji.

Z mého srovnání je jednoznačným vítězem model Nuna Mixx Next. Není to levný model kočárku, i proto ho nemá mnoho lidí. Zároveň mám pocit, jakoby maminky více upřednostňovaly tzv. mainstremové (populární či udávající směr) kočárky před praktičností. Více o Mixx Next a o kompatibilních autosedačkách se dočteš v této mé nedávné odpovědi, kterou Ti sem připínám:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka